Na temelju članka 68. stavka 4. Zakona o zaštiti prirode (»Narodne novine«, broj 80/13), ministar zaštite okoliša i prirode, uz suglasnost središnjeg tijela državne uprave nadležnog za poljoprivredu, ribarstvo, šumarstvo i lovstvo, donosi
PRAVILNIK O INVAZIVNIM STRANIM VRSTAMA
Članak 1.
(1) Ovim pravilnikom propisuju se strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva, jer trenutno ne predstavljaju ekološki rizik.
(2) Stranim vrstama koje nije dopušteno uvoziti i stavljati na tržište smatraju se vrste navedene u Provedbenoj uredbi Komisije (EU) 2016/1141 оd 13. srpnja 2016. o donošenju popisa invazivnih stranih vrsta koje izazivaju zabrinutost u Uniji u skladu s Uredbom (EU) br. 1143/2014 Europskog parlamenta i Vijeća (SL L 189, 14.7.2016.).
Članak 2.
(1) Ovaj Pravilnik se primjenjuje ne dovodeći u pitanje odredbe Provedbene uredbe Komisije (EU) 2015/736 оd 7. svibnja 2015. o zabrani unošenja primjeraka određenih vrsta divlje faune i flore u Uniju (SL L 117, 8.5.2015).
(2) Odredbe ovoga Pravilnika se ne primjenjuju na genetski modificirane organizme kako su definirani posebnim propisom kojim se uređuje postupanje s genetski modificiranim organizmima.
Članak 3.
(1) Pojmovi koji se koriste u ovom Pravilniku imaju sljedeće značenje:
1. kontrolirani uvjeti uzgoja su uvjeti uzgoja strane vrste u zatvorenim i/ili ograđenim i/ili na drugi način izoliranim sustavima, iz kojih ne mogu pobjeći, širiti se i/ili biti uklonjene od strane neovlaštene osobe. Svaka manipulacija, uključujući i protokole čišćenja i održavanja sustava, te zbrinjavanja ili uništavanja otpadnog materijala, kao i svaki transport i prijenos strane vrste u i/ili iz ovakvog uzgoja, neovisno o razvojnom obliku, provodi se na način kojim se onemogućava njezin bijeg u prirodu, širenje i/ili uklanjanje od strane neovlaštene osobe
2. Ministarstvo je središnje tijelo državne uprave nadležno za poslove zaštite prirode
3. Zakon je Zakon o zaštiti prirode (»Narodne novine«, broj 80/13)
4. razvojni oblik je svaki oblik u kojem se životinje, biljke, alge, gljive i lišajevi pojavljuju tijekom svog životnog ciklusa
5. stavljanje na tržište strane vrste znači držanje strane vrste u komercijalne svrhe, a posebno s ciljem prodaje, uključujući ponudu za prodaju ili svaki drugi oblik prijenosa, bez obzira na to je li besplatan ili nije, te prodaju, distribuciju i druge oblike prijenosa kao takve
6. uvođenje strane vrste u prirodu je ljudska aktivnost kojom se neka vrsta unosi u područje izvan njenog prirodnog područja rasprostranjenosti. Uvođenjem u prirodu ne smatra se sadnja stranih biljnih vrsta u izgrađenim dijelovima građevinskog zemljišta, niti sadnja u plastenicima i staklenicima izvan izgrađenih dijelova građevinskog zemljišta, kao niti držanje stranih životinjskih vrsta u kontroliranim uvjetima. Uvođenjem strane vrste u prirodu smatra se i prenošenje zavičajnih vrsta ljudskom intervencijom u ekosustave Republike Hrvatske u kojima prirodno ne obitavaju.
(2) Ostali pojmovi u smislu ovoga Pravilnika imaju jednako značenje kao pojmovi definirani Zakonom.
(3) Izrazi koji se koriste u ovome Pravilniku, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod.
Članak 4.
(1) Strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva navedene su u Prilogu ovoga Pravilnika.
(2) Strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika navode se znanstvenim nazivom reda, porodice i vrste, odnosno podvrste.
(3) Odredbe ovoga Pravilnika primjenjuju se na žive jedinke stranih vrsta navedenih u Prilogu ovoga Pravilnika i sve njihove razvojne oblike, uključujući i podvrste navedenih vrsta, sve ostale niže kategorije, te međusobne hibride navedenih vrsta.
(4) Za uvođenje u prirodu strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika uz koju stoji napomena „slobodno uvođenje u prirodu“ nije potrebno ishoditi dopuštenje Ministarstva temeljem članka 69. Zakona.
(5) Za uzgoj stranih vrsta navedenih u Prilogu ovoga Pravilnika pravna i fizička osoba nije dužna ishoditi dopuštenje Ministarstva temeljem članka 78. Zakona, ako se uzgoj provodi u kontroliranim uvjetima.
(6) Fizička ili pravna osoba koja stavlja na tržište jedinke strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika mora na vidljivom mjestu istaknuti obavijest sljedećeg sadržaja: „Sukladno propisima iz područja zaštite prirode Republike Hrvatske, strogo je zabranjeno uvođenje stranih vrsta u prirodu te u ekosustave u kojima one prirodno ne obitavaju. Strane vrste su potencijalno invazivne te mogu imati višestruko negativan utjecaj na bioraznolikost, gospodarstvo ili zdravlje ljudi“.
Članak 5.
Prilog u kojem su navedene strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva tiskan je uz ovaj Pravilnik i čini njegov sastavni dio.
Članak 6.
Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
KLASA:
URBROJ:
Zagreb,
Ministar
dr.sc. Slaven Dobrović, v.r.
PRILOG
STRANE VRSTE KOJE SE MOGU UVOZITI I STAVLJATI NA TRŽIŠTE BEZ DOPUŠTENJA MINISTARSTVA ZAŠTITE OKOLIŠA I PRIRODE
MINISTARSTVO ZAŠTITE OKOLIŠA I PRIRODE
Na temelju članka 68. stavka 4. Zakona o zaštiti prirode (»Narodne novine«, broj 80/13), ministar zaštite okoliša i prirode, uz suglasnost središnjeg tijela državne uprave nadležnog za poljoprivredu, ribarstvo, šumarstvo i lovstvo, donosi
PRAVILNIK O INVAZIVNIM STRANIM VRSTAMA
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 1.
(1) Ovim pravilnikom propisuju se strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva, jer trenutno ne predstavljaju ekološki rizik.
(2) Stranim vrstama koje nije dopušteno uvoziti i stavljati na tržište smatraju se vrste navedene u Provedbenoj uredbi Komisije (EU) 2016/1141 оd 13. srpnja 2016. o donošenju popisa invazivnih stranih vrsta koje izazivaju zabrinutost u Uniji u skladu s Uredbom (EU) br. 1143/2014 Europskog parlamenta i Vijeća (SL L 189, 14.7.2016.).
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 2.
(1) Ovaj Pravilnik se primjenjuje ne dovodeći u pitanje odredbe Provedbene uredbe Komisije (EU) 2015/736 оd 7. svibnja 2015. o zabrani unošenja primjeraka određenih vrsta divlje faune i flore u Uniju (SL L 117, 8.5.2015).
(2) Odredbe ovoga Pravilnika se ne primjenjuju na genetski modificirane organizme kako su definirani posebnim propisom kojim se uređuje postupanje s genetski modificiranim organizmima.
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 3.
(1) Pojmovi koji se koriste u ovom Pravilniku imaju sljedeće značenje:
1. kontrolirani uvjeti uzgoja su uvjeti uzgoja strane vrste u zatvorenim i/ili ograđenim i/ili na drugi način izoliranim sustavima, iz kojih ne mogu pobjeći, širiti se i/ili biti uklonjene od strane neovlaštene osobe. Svaka manipulacija, uključujući i protokole čišćenja i održavanja sustava, te zbrinjavanja ili uništavanja otpadnog materijala, kao i svaki transport i prijenos strane vrste u i/ili iz ovakvog uzgoja, neovisno o razvojnom obliku, provodi se na način kojim se onemogućava njezin bijeg u prirodu, širenje i/ili uklanjanje od strane neovlaštene osobe
2. Ministarstvo je središnje tijelo državne uprave nadležno za poslove zaštite prirode
3. Zakon je Zakon o zaštiti prirode (»Narodne novine«, broj 80/13)
4. razvojni oblik je svaki oblik u kojem se životinje, biljke, alge, gljive i lišajevi pojavljuju tijekom svog životnog ciklusa
5. stavljanje na tržište strane vrste znači držanje strane vrste u komercijalne svrhe, a posebno s ciljem prodaje, uključujući ponudu za prodaju ili svaki drugi oblik prijenosa, bez obzira na to je li besplatan ili nije, te prodaju, distribuciju i druge oblike prijenosa kao takve
6. uvođenje strane vrste u prirodu je ljudska aktivnost kojom se neka vrsta unosi u područje izvan njenog prirodnog područja rasprostranjenosti . Uvođenjem u prirodu ne smatra se sadnja stranih biljnih vrsta u izgrađenim dijelovima građevinskog zemljišta, niti sadnja u plastenicima i staklenicima izvan izgrađenih dijelova građevinskog zemljišta, kao niti držanje stranih životinjskih vrsta u kontroliranim uvjetima. Uvođenjem strane vrste u prirodu smatra se i prenošenje zavičajnih vrsta ljudskom intervencijom u ekosustave Republike Hrvatske u kojima prirodno ne obitavaju.
(2) Ostali pojmovi u smislu ovoga Pravilnika imaju jednako značenje kao pojmovi definirani Zakonom.
(3) Izrazi koji se koriste u ovome Pravilniku, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod.
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 4.
(1) Strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva navedene su u Prilogu ovoga Pravilnika.
(2) Strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika navode se znanstvenim nazivom reda, porodice i vrste, odnosno podvrste.
(3) Odredbe ovoga Pravilnika primjenjuju se na žive jedinke stranih vrsta navedenih u Prilogu ovoga Pravilnika i sve njihove razvojne oblike, uključujući i podvrste navedenih vrsta, sve ostale niže kategorije, te međusobne hibride navedenih vrsta.
(4) Za uvođenje u prirodu strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika uz koju stoji napomena „slobodno uvođenje u prirodu“ nije potrebno ishoditi dopuštenje Ministarstva temeljem članka 69. Zakona.
(5) Za uzgoj stranih vrsta navedenih u Prilogu ovoga Pravilnika pravna i fizička osoba nije dužna ishoditi dopuštenje Ministarstva temeljem članka 78. Zakona, ako se uzgoj provodi u kontroliranim uvjetima.
(6) Fizička ili pravna osoba koja stavlja na tržišt e jedinke strane vrste navedene u Prilogu ovoga Pravilnika mora na vidljivom mjestu istaknuti obavijest sljedećeg sadržaja: „Sukladno propisima iz područja zaštite prirode Republike Hrvatske, strogo je zabranjeno uvođenje stranih vrsta u prirodu te u ekosustave u kojima one prirodno ne obitavaju. Strane vrste su potencijalno invazivne te mogu imati višestruko negativan utjecaj na bioraznolikost, gospodarstvo ili zdravlje ljudi“.
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 5.
Prilog u kojem su navedene strane vrste koje se mogu uvoziti i stavljati na tržište bez dopuštenja Ministarstva tiskan je uz ovaj Pravilnik i čini njegov sastavni dio.
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
Članak 6.
Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
KLASA:
URBROJ:
Zagreb,
Ministar
dr.sc. Slaven Dobrović, v.r.
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike
PRILOG
STRANE VRSTE KOJE SE MOGU UVOZITI I STAVLJATI NA TRŽIŠTE BEZ DOPUŠTENJA MINISTARSTVA ZAŠTITE OKOLIŠA I PRIRODE
ANIMALIA - ŽIVOTINJE
CHORDATA - SVITKOVCI
AVES - PTICE
RED
PORODICA
VRSTA-znanstveni naziv
NAPOMENA
Columbiformes
Columbidae
Chalcophaps indica (Linnaeus, 1758)
Claravis pretiosa (Ferrari-Pérez, 1886)
Columba arquatrix (Temminck, 1809)
Columba guinea (Linnaeus, 1758)
Columba larvata (Temminck, 1809)
Columbina minuta (Linnaeus, 1766)
Columbina passerina (Linnaeus, 1758)
Columbina talpacoti (Temminck, 1809)
Gallicolumba luzonica (Scopoli, 1786)
Geopelia cuneata (Latham, 1801)
Geopelia humeralis (Temminck., 1821)
Geopelia striata (Linnaeus, 1766)
Ocyphaps lophotes (Temminck, 1822)
Oena capensis (Linnaeus, 1766)
Phaps chalcoptera (Latham, 1790)
Streptopelia senegalensis (Linnaeus, 1766)
Turtur chalcospilos (Wagler, 1827)
Turtur tympanistria (Temminck, 1809)
Passeriformes
Estrildidae
Amadina erythrocephala (Linnaeus, 1758)
Amadina fasciata (Gmelin, 1789)
Amandava subflava (Vieillot, 1819)
Erythrura gouldiae (Gould, 1844)
Erythrura psittacea (Gmeliin, 1789)
Erythrura tricolor (Vieillot, 1817)
Estrilda caerulescens (Vieillot, 1817)
Euschistospiza dybowskii (Oustalet, 1892)
Estrilda melpoda (Vieillot, 1817)
Granatina granatina (Linnaeus, 1766)
Hypargos niveoguttatus (Peters, 1868)
Lagonosticta senegala (Linnaeus, 1766)
Lonchura castaneothorax (Gould, 1837)
Neochmia ruficauda (Gould, 1837)
Poephila acuticauda (Gould, 1840)
Poephila cincta (Gould, 1837)
Pytilia melba (Linnaeus, 1758)
Stagonopleura guttata (Shaw, 1796)
Taeniopygia bichenovii (Vigors & Horsfield, 1827)
Taeniopygia guttata (Vieillot, 1817)
Uraeginthus angolensis (Linnaeus, 1758)
Uraeginthus bengalus (Linnaeus, 1766)
Uraeginthus cyanocephalus (Richmond, 1897)
Uraeginthus ianthinogaster (Reichenow, 1879)
Fringillidae
Carduelis atrata (Lafresnaye & d'Orbigny, 1837)
Carduelis cucullata (Swainson, 1820)
Carduelis magellanica (Vieillot, 1805)
Eophona migratoria (Hartert, 1903)
Serinus canaria (Linnaeus, 1758)
Serinus mozambicus (Muller, 1776)
Thraupidae
Paroaria dominicana (Linnaeus, 1758)
Phonipara canora (Gmelin, JF, 1789)
AVIBASE
Psittacifomes
Cacatuidae
Cacatua alba (Muller, 1776)
Cacatua ducorpsii (Pucheran, 1853)
Cacatua goffiniana (Finsch, 1863)
Cacatua moluccensis (Gmelin, 1788)
Cacatua ophthalmica (Sclater, 1864)
Cacatua sanguinea (Gould, 1843)
Cacatua sulphurea (Gmelin, 1788)
Nymphicus hollandicus (Kerr, 1792)
Eolophus roseicapilla (Vieillot, 1817)
Psittacidae
Agapornis fischeri (Reichenow, 1887)
Agapornis personatus (Reichenow, 1887)
Agapornis roseicollis (Vieillot, 1818)
Agapornis taranta (Stanley, 1814)
Alisterus amboinensis (Linnaeus, 1766)
Alisterus chloropterus (Ramsay, 1879)
Alisterus scapularis (Lichtenstein, 1818)
Amazona aestiva (Linnaeus, 1758)
Amazona amazonica (Linnaeus, 1766)
Amazona autumnalis (Linnaeus, 1758)
Amazona finschi (Sclater, 1864)
Amazona leucocephala (Linnaeus, 1758)
Amazona ochrocephala (Gmelin, 1788)
Amazona vinacea (Kuhl, 1820)
Aprosmictus erythropterus (Gmelin, 1788)
Ara ararauna (Linnaeus, 1758)
Ara chloropterus (Gray, 1859)
Ara macao (Linnaeus, 1758)
Aratinga solstitialis (Linnaeus, 1758)
Barnardius barnardi (Vigors & Horsfield, 1827)
Bolborhynchus lineola (Cassin, 1853)
Chalcopsitta cardinalis (Gray, 1849)
Cyanoliseus patagonus (Vieillot, 1818)
Cyanoramphus novaezelandiae (Sparrman, 1787)
Eclectus roratus (Muller, 1776)
Eos bornea (Linnaeus, 1758)
Eos cyanogenia (Bonaparte, 1850)
Eos histrio (Muller, 1776)
Eos reticulata (Müller, 1841)
Eos squamata (Boddaert, 1783)
Forpus coelestis (Lesson, 1847)
Lorius chlorocercus (Gould, 1856)
Lorius garrulus (Linnaeus, 1758)
Lorius lory (Linnaeus, 1758)
Melopsittacus undulatus (Shaw, 1805)
Neophema chrysogaster (Latham, 1790)
Neophema chrysostoma (Kuhl, 1820)
Neophema pulchella (Shaw, 1792)
Neophema splendida (Gould, 1841)
Neopsephotus bourkii (Gould, 1841)
Pionites leucogaster (Kuhl, 1820)
Pionites melanocephalus (Linnaeus, 1758)
Pionus maximiliani (Kuhl, 182 0)
Platycercus adscitus (Latham, 1790)
Platycercus caledonicus (Gmelin, 1788)
Platycercus elegans (Gmelin, 1788)
Platycercus eximius (Shaw, 1792)
Platycercus icterotis (Kuhl, 1820)
Poicephalus senegalus (Linnaeus, 1766)
Polytelis anthopeplus (Lear, 1831)
Polytelis swainsonii (Desmarest, 1826)
Psephotus haematonotus (Gould, 1838)
Psittacus erithacus (Linnaeus, 1758)
Pyrrhura molinae (Massena & Souancé, 1854)
Trichoglossus haematodus (Linnaeus, 1771)
RIBE - slatkovodne
ACTINOPTERI
RED
PORODICA
VRSTA-znanstveni naziv
NAPOMENA
Atheriniformes
Atherinidae
Craterocephalus stramineus
slatkovodno
Bedotiidae
Bedotia geayi
slatkovodno
Melanotaeniidae
Chilatherina campsi
slatkovodno
Glossolepis incisus
slatkovodno
Glossolepis maculosus
slatkovodno
Glossolepis wanamensis
slatkovodno
Iriatherina werneri
slatkovodno
Melanotaenia affinis
slatkovodno
Melanotaenia australis
slatkovodno
Melanotaenia boesemani
slatkovodno
Melanotaenia goldiei
slatkovodno
Melanotaenia kamaka
slatkovodno
Melanotaenia lacustris
slatkovodno
Melanotaenia misoolensis
slatkovodno
Melanotaenia papuae
slatkovodno
Melanotaenia parkinsoni
slatkovodno
Melanotaenia parva
slatkovodno
Melanotaenia praecox
slatkovodno
Melanotaenia pygmaea
slatkovodno
Melanotaenia rubrostriata
slatkovodno
Melanotaenia sexlineata
slatkovodno
Melanotaenia splendida
slatkovodno
Rhadinocentrus ornatus
slatkovodno
Phallostethidae
Neostethus bicornis
brakično/slatkovodno
Pseudomugilidae
Popondichthys furcatus
slatkovodno
Pseudomugil connieae
slatkovodno
Pseudomugil cyanodorsalis
slatkovodno
Pseudomugil mellis
slatkovodno
Pseudomugil pellucidus
slatkovodno
Pseudomugil tenellus
slatkovodno
Telmatherinidae
Marosatherina ladigesi
slatkovodno
Telmatherina bonti
slatkovodno
Batrachoidiformes
Batrachoididae
Potamobatrachus trispinosus
slatkovodno
Thalassophryne amazonica
slatkovodno
Beloniformes
Adrianichthyidae
Oryzias celebensis
slatkovodno
Oryzias javanicus
slatkovodno
Oryzias mekongensis
slatkovodno
Oryzias melastigma
slatkovodno
Oryzias minutillus
slatkovodno
Oryzias nigrimas
slatkovodno
Belonidae
Potamorrhaphis guianensis
slatkovodno
Zenarchopteridae
Dermogenys sumatrana
slatkovodno
Dermogenys orientalis
slatkovodno
Dermogenys pusilla
brakično/slatkovodno
Dermogenys siamensis
slatkovodno
Hemirhamphodon kuekenthali
slatkovodno
Hemirhamphodon pogonognathus
slatkovodno
Hemirhamphodon tengah
slatkovodno
Nomorhamphus rex
slatkovodno
Zenarchopterus dispar
slatkovodno
Zenarchopterus dunckeri
slatkovodno
Characiformes
Acestrorhynchidae
Acestrorhynchus falcatus
slatkovodno
Acestrorhynchus microlepis
slatkovodno
Gilbertolus alatus
slatkovodno
Heterocharax macrolepis
slatkovodno
Heterocharax virgulatus
slatkovodno
Roestes ogilviei
slatkovodno
Alestidae
Bathyaethiops breuseghemi
slatkovodno
Bathyaethiops caudomaculatus
slatkovodno
Brachyalestes nurse
slatkovodno
Brachypetersius altus
slatkovodno
Brycinus brevis
slatkovodno
Brycinus imberi
slatkovodno
Brycinus lateralis
slatkovodno
Brycinus macrolepidotus
slatkovodno
Bryconaethiops boulengeri
slatkovodno
Bryconaethiops microstoma
slatkovodno
Clupeocharax schoutedeni
slatkovodno
Ladigesia roloffi
slatkovodno
Lepidarchus adonis
slatkovodno
Micralestes acutidens
slatkovodno
Micralestes congicus
slatkovodno
Micralestes elongatus
slatkovodno
Micralestes occidentalis
slatkovodno
Phenacogrammus aurantiacus
slatkovodno
Phenacogrammus interruptus
slatkovodno
Phenacogrammus major
slatkovodno
Anostomidae
Abramites hypselonotus
slatkovodno
Anostomus anostomus
slatkovodno
Anostomus ternetzi
slatkovodno
Laemolyta taeniata
slatkovodno
Leporellus vittatus
slatkovodno
Leporinus affinis
slatkovodno
Leporinus brunneus
slatkovodno
Leporinus copelandi
slatkovodno
Leporinus desmotes
slatkovodno
Leporinus maculatus
slatkovodno
Leporinus muyscorum
slatkovodno
Leporinus reticulatus
slatkovodno
Leporinus steyermarki
slatkovodno
Leporinus striatus
slatkovodno
Synaptolaemus latofasciatus
slatkovodno
Bryconidae
Brycon melanopterus
slatkovodno
Chalceidae
Chalceus erythrurus
slatkovodno
Chalceus macrolepidotus
slatkovodno
Characidae
Acanthocharax microlepis
slatkovodno
Acrobrycon ipanquianus
slatkovodno
Aphyocharax alburnus
slatkovodno
Aphyocharax erythrurus
slatkovodno
Aphyocharax paraguayensis
slatkovodno
Aphyocharax rathbuni
slatkovodno
Astyanax abramis
slatkovodno
Astyanax fasciatus
slatkovodno
Bario steindachneri
slatkovodno
Boehlkea fredcochui
slatkovodno
Brittanichthys axelrodi
slatkovodno
Brittanichthys myersi
slatkovodno
Bryconacidnus ellisae
slatkovodno
Bryconamericus lambari
slatkovodno
Bryconella pallidifrons
slatkovodno
Ceratobranchia obtusirostris
slatkovodno
Charax apurensis
slatkovodno
Charax condei
slatkovodno
Charax gibbosus
slatkovodno
Charax stenopterus
slatkovodno
Chrysobrycon hesperus
slatkovodno
Ctenobrycon alleni
slatkovodno
Ctenobrycon hauxwellianus
slatkovodno
Dectobrycon armeniacus
slatkovodno
Exodon paradoxus
slatkovodno
Glandulocauda caerulea
slatkovodno
Gymnocorymbus  ernetzi
slatkovodno
Gymnocorymbus bondi
slatkovodno
Gymnocorymbus thayeri
slatkovodno
Hasemania nana
slatkovodno
Hemigrammus bellottii
slatkovodno
Hemigrammus bleheri
slatkovodno
Hemigrammus boesemani
slatkovodno
Hemigrammus coeruleus
slatkovodno
Hemigrammus cupreus
slatkovodno
Hemigrammus elegans
slatkovodno
Hemigrammus erythrozonus
slatkovodno
Hemigrammus filamentosus
slatkovodno
Hemigrammus gracilis
slatkovodno
Hemigrammus levis
slatkovodno
Hemigrammus lunatus
slatkovodno
Hemigrammus marginatus
slatkovodno
Hemigrammus microstomus
slatkovodno
Hemigrammus ocellifer
slatkovodno
Hemigrammus orthus
slatkovodno
Hemigrammus pulcher
slatkovodno
Hemigrammus rhodostomus
slatkovodno
Hemigrammus ulreyi
slatkovodno
Hemigrammus unilineatus
slatkovodno
Hyphessobrycon agulha
slatkovodno
Hyphessobrycon amandae
slatkovodno
Hyphessobrycon amapaensis
slatkovodno
Hyphessobrycon anisitsi
slatkovodno
Hyphessobrycon axelrodi
slatkovodno
Hyphessobrycon bentosi
slatkovodno
Hyphessobrycon columbianus
slatkovodno
Hyphessobrycon compressus
slatkovodno
Hyphessobrycon copelandi
slatkovodno
Hyphessobrycon cyanotaenia
slatkovodno
Hyphessobrycon ecuadoriensis
slatkovodno
Hyphessobrycon elachys
slatkovodno
Hyphessobrycon eos
slatkovodno
Hyphessobrycon epicharis
slatkovodno
Hyphessobrycon eques
slatkovodno
Hyphessobrycon erythrostigma
slatkovodno
Hyphessobrycon flammeus
slatkovodno
Hyphessobrycon griemi
slatkovodno
Hyphessobrycon haraldschultzi
slatkovodno
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
slatkovodno
Hyphessobrycon itaparicensis
slatkovodno
Hyphessobrycon loweae
slatkovodno
Hyphessobrycon luetkeni
slatkovodno
Hyphessobrycon megalopterus
slatkovodno
Hyphessobrycon metae
slatkovodno
Hyphessobrycon pando
slatkovodno
Hyphessobrycon peruvianus
slatkovodno
Hyphessobrycon reticulatus
slatkovodno
Hyphessobrycon rosaceus
slatkovodno
Hyphessobrycon roseus
slatkovodno
Hyphessobrycon saizi
slatkovodno
Hyphessobrycon serpae
slatkovodno
Hyphessobrycon stegemanni
slatkovodno
Hyphessobrycon sweglesi
slatkovodno
Hyphessobrycon takasei
slatkovodno
Hyphessobrycon tukunai
slatkovodno
Hyphessobrycon vilmae
slatkovodno
Hyphessobrycon bifasciatus
slatkovodno
Hyphessobrycon cachimbensis
slatkovodno
Hyphessobrycon pulchripinnis
slatkovodno
Inpaichthys kerri
slatkovodno
Knodus delta
slatkovodno
Markiana nigripinnis
slatkovodno
Microschemobrycon elongatus
slatkovodno
Moenkhausia agnesae
slatkovodno
Moenkhausia ceros
slatkovodno
Moenkhausia colletti
slatkovodno
Moenkhausia copei
slatkovodno
Moenkhausia costae
slatkovodno
Moenkhausia dichroura
slatkovodno
Moenkhausia eigenmanni
slatkovodno
Moenkhausia gracilima
slatkovodno
Moenkhausia hemigrammoides
slatkovodno
Moenkhausia intermedia
slatkovodno
Moenkhausia lepidura
slatkovodno
Moenkhausia oligolepis
slatkovodno
Moenkhausia pittieri
slatkovodno
Moenkhausia sanctaefilomenae
slatkovodno
Moenkhausia simulata
slatkovodno
Moenkhausia phaeonota
slatkovodno
Nanocheirodon insignis
slatkovodno
Nematobrycon palmeri
slatkovodno
Nematocharax venustus
slatkovodno
Odontostilbe pequira
slatkovodno
Paracheirodon axelrodi
slatkovodno
Paracheirodon innesi
slatkovodno
Paracheirodon simulans
slatkovodno
Petitella georgiae
slatkovodno
Phenacogaster tegatus
slatkovodno
Piabarchus analis
slatkovodno
Piabina argentea
slatkovodno
Poptella brevispina
slatkovodno
Poptella longipinnis
slatkovodno
Poptella paraguayensis
slatkovodno
Prionobrama filigera
slatkovodno
Pristella maxillaris
slatkovodno
Protocheirodon pi
slatkovodno
Psellogrammus kennedyi
slatkovodno
Pseudocorynopoma doriae
slatkovodno
Pterobrycon myrnae
slatkovodno
Rachoviscus crassiceps
slatkovodno
Rhoadsia altipinna
slatkovodno
Roeboides araguaito
slatkovodno
Roeboides dayi
slatkovodno
Roeboides descalvadensis
slatkovodno
Serrapinnus notomelas
slatkovodno
Serrapinnus sterbai
slatkovodno
Stethaprion erythrops
slatkovodno
Tetragonopterus argenteus
slatkovodno
Tetragonopterus chalceus
slatkovodno
Thayeria boehlkei
slatkovodno
Thayeria obliqua
slatkovodno
Tyttocharax cochui
slatkovodno
Tyttocharax madeirae
slatkovodno
Tyttocharax tambopatensis
slatkovodno
Chilodontidae
Caenotropus labyrinthicus
slatkovodno
Chilodus gracilis
slatkovodno
Chilodus punctatus
slatkovodno
Crenuchidae
Ammocryptocharax elegans
slatkovodno
Characidium brevirostre
slatkovodno
Characidium grajahuensis
slatkovodno
Characidium rachovii
slatkovodno
Characidium steindachneri
slatkovodno
Characidium timbuiense
slatkovodno
Crenuchus spilurus
slatkovodno
Odontocharacidium aphanes
slatkovodno
Poecilocharax weitzmani
slatkovodno
Curimatidae
Curimata vittata
slatkovodno
Curimatella dorsalis
slatkovodno
Curimatopsis evelynae
slatkovodno
Curimatopsis macrolepis
slatkovodno
Cyphocharax multilineatus
slatkovodno
Steindachnerina elegans
slatkovodno
Steindachnerina guentheri
slatkovodno
Distichodontidae
Belonophago tinanti
slatkovodno
Distichodus affinis
slatkovodno
Distichodus noboli
slatkovodno
Distichodus notospilus
slatkovodno
Eugnathichthys macroterolepis
slatkovodno
Ichthyborus ornatus
slatkovodno
Nannaethiops gracilis
slatkovodno
Nannaethiops unitaeniatus
slatkovodno
Nannocharax brevis
slatkovodno
Nannocharax fasciatus
slatkovodno
Nannocharax intermedius
slatkovodno
Nannocharax latifasciatus
slatkovodno
Nannocharax macropterus
slatkovodno
Nannocharax monardi
slatkovodno
Nannocharax rubrolabiatus
slatkovodno
Neolebias ansorgii
slatkovodno
Neolebias axelrodi
slatkovodno
Neolebias philippei
slatkovodno
Neolebias powelli
slatkovodno
Neolebias trewavasae
slatkovodno
Neolebias trilineatus
slatkovodno
Neolebias unifasciatus
slatkovodno
Paradistichodus dimidiatus
slatkovodno
Paraphago rostratus
slatkovodno
Phago boulengeri
slatkovodno
Phago loricatus
slatkovodno
Erythrinidae
Hoplerythrinus unitaeniatus
slatkovodno
Hoplias curupira
slatkovodno
Gasteropelecidae
Carnegiella marthae
slatkovodno
Carnegiella schereri
slatkovodno
Carnegiella strigata
slatkovodno
Gasteropelecus levis
slatkovodno
Thoracocharax securis
slatkovodno
Hemiodontidae
Bivibranchia fowleri
slatkovodno
Hemiodopsis argenteus
slatkovodno
Hemiodus gracilis
slatkovodno
Hemiodus immaculatus
slatkovodno
Hemiodus microlepis
slatkovodno
Hemiodus semitaeniatus
slatkovodno
Iguanodectidae
Piabucus caudomaculatus
slatkovodno
Bryconops affinis
slatkovodno
Bryconops melanurus
slatkovodno
Iguanodectes adujai
slatkovodno
Iguanodectes geisleri
slatkovodno
Iguanodectes spilurus
slatkovodno
Lebiasinidae
Copeina guttata
slatkovodno
Copella arnoldi
slatkovodno
Copella nattereri
slatkovodno
Copella nigrofasciata
slatkovodno
Copella vilmae
slatkovodno
Lebiasina astrigata
slatkovodno
Lebiasina bimaculata
slatkovodno
Nannostomus anduzei
slatkovodno
Nannostomus beckfordi
slatkovodno
Nannostomus digrammus
slatkovodno
Nannostomus eques
slatkovodno
Nannostomus espei
slatkovodno
Nannostomus harrisoni
slatkovodno
Nannostomus limatus
slatkovodno
Nannostomus marginatus
slatkovodno
Nannostomus marilynae
slatkovodno
Nannostomus minimus
slatkovodno
Nannostomus mortenthaleri
slatkovodno
Nannostomus nitidus
slatkovodno
Pyrrhulina australis
slatkovodno
Pyrrhulina brevis
slatkovodno
Pyrrhulina eleanorae
slatkovodno
Pyrrhulina filamentosa
slatkovodno
Pyrrhulina laeta
slatkovodno
Pyrrhulina lugubris
slatkovodno
Pyrrhulina spilota
slatkovodno
Pyrrhulina vittata
slatkovodno
Pyrrhulina zigzag
slatkovodno
Serrasalmidae
Catoprion mento
slatkovodno
Metynnis altidorsalis
slatkovodno
Metynnis argenteus
slatkovodno
Metynnis hypsauchen
slatkovodno
Metynnis lippincottianus
slatkovodno
Metynnis luna
slatkovodno
Metynnis maculatus
slatkovodno
Metynnis mola
slatkovodno
Myleus micans
slatkovodno
Myleus pacu
slatkovodno
Myleus setiger
slatkovodno
Myloplus arnoldi
slatkovodno
Myloplus asterias
slatkovodno
Myloplus tiete
slatkovodno
Mylossoma aureum
slatkovodno
Mylossoma duriventre
slatkovodno
Ossubtus xinguense
slatkovodno
Pristobrycon maculipinnis
slatkovodno
Triportheidae
Triportheus albus
slatkovodno
Triportheus angulatus
slatkovodno
Triportheus guentheri
slatkovodno
Triportheus nematurus
slatkovodno
Triportheus rotundatus
slatkovodno
Clupeiformes
Denticipitidae
Denticeps clupeoides
slatkovodno
Engraulidae
Anchoviella alleni
slatkovodno
Cypriniformes
Balitoridae
Annamia normani
slatkovodno
Balitora brucei
slatkovodno
Balitoropsis zollingeri
slatkovodno
Beaufortia leveretti
slatkovodno
Formosania lacustris
slatkovodno
Formosania stigmata
slatkovodno
Formosania tinkhami
slatkovodno
Gastromyzon borneensis
slatkovodno
Gastromyzon punctulatus
slatkovodno
Homaloptera bilineata
slatkovodno
Homaloptera confuzona
slatkovodno
Homaloptera gymnogaster
slatkovodno
Homaloptera orthogoniata
slatkovodno
Homalopteroides tweediei
slatkovodno
Liniparhomaloptera disparis
slatkovodno
Sewellia breviventralis
slatkovodno
Sewellia lineolata
slatkovodno
Sewellia speciosa
slatkovodno
Sinogastromyzon tonkinensis
slatkovodno
Sinogastromyzon wui
slatkovodno
Yaoshania pachychilus
slatkovodno
Botiidae
Ambastaia sidthimunki
slatkovodno
Botia lohachata
slatkovodno
Botia histrionica
slatkovodno
Botia kubotai
slatkovodno
Botia striata
slatkovodno
Chromobotia macracanthus
slatkovodno
Leptobotia guilinensis
slatkovodno
Sinibotia pulchra
slatkovodno
Sinibotia robusta
slatkovodno
Syncrossus beauforti
slatkovodno
Syncrossus berdmorei
slatkovodno
Syncrossus hymenophysa
slatkovodno
Yasuhikotakia lecontei
slatkovodno
Yasuhikotakia modesta
slatkovodno
Yasuhikotakia morleti
slatkovodno
Cobitidae
Acantopsis choirorhynchus
slatkovodno
Lepidocephalichthys berdmorei
slatkovodno
Lepidocephalichthys hasselti
slatkovodno
Pangio kuhlii
slatkovodno
Pangio muraeniformis
slatkovodno
Pangio myersi
slatkovodno
Pangio oblonga
slatkovodno
Pangio semicincta
slatkovodno
Cyprinidae
Barbodes lateristriga
slatkovodno
Barbodes sealei
slatkovodno
Barbonymus schwanefeldii
slatkovodno
Barbus afrovernayi
slatkovodno
Barbus binotatus
slatkovodno
Barbus callipterus
slatkovodno
Barilius bakeri
slatkovodno
Barilius barna
slatkovodno
Boraras urophthalmoides
slatkovodno
Candidia barbata
slatkovodno
Carassius auratus
slatkovodno
Chela cachius
slatkovodno
Clypeobarbus congicus
slatkovodno
Crossocheilus langei
slatkovodno
Crossocheilus oblongus
slatkovodno
Crossocheilus reticulatus
slatkovodno
Danio aesculapii
slatkovodno
Danio albolineatus
slatkovodno
Danio choprae
slatkovodno
Danio erythromicron
slatkovodno
Danio feegradei
slatkovodno
Danio kyathit
slatkovodno
Danio margaritatus
slatkovodno
Danio meghalayensis
slatkovodno
Danio nigrofasciatus
slatkovodno
Danio rerio
slatkovodno
Danionella dracula
slatkovodno
Dawkinsia singhala
brakično/slatkovodno
Desmopuntius hexazona
slatkovodno
Desmopuntius pentazona
slatkovodno
Desmopuntius rhomboocellatus
slatkovodno
Devario aequipinnatus
slatkovodno
Devario assamensis
slatkovodno
Devario chrysotaeniatus
slatkovodno
Devario pathirana
slatkovodno
Devario shanensis
slatkovodno
Devario sondhii
slatkovodno
Enteromius camptacanthus
slatkovodno
Enteromius candens
slatkovodno
Enteromius eburneensis
slatkovodno
Enteromius fasciolatus
slatkovodno
Enteromius guirali
slatkovodno
Enteromius holotaenia
slatkovodno
Enteromius hulstaerti
slatkovodno
Enteromius janssensi
slatkovodno
Enteromius lineomaculatus
slatkovodno
Enteromius macrops
slatkovodno
Enteromius miolepis
slatkovodno
Enteromius multilineatus
slatkovodno
Enteromius radiatus
slatkovodno
Enteromius rohani
slatkovodno
Enteromius sylvaticus
slatkovodno
Enteromius trispilos
slatkovodno
Enteromius walkeri
slatkovodno
Epalzeorhynchos bicolor
slatkovodno
Epalzeorhynchos frenatum
slatkovodno
Epalzeorhynchos kalopterus
slatkovodno
Epalzeorhynchos munense
slatkovodno
Esomus malayensis
slatkovodno
Garra annandalei
slatkovodno
Garra ceylonensis
slatkovodno
Garra congoensis
slatkovodno
Garra fasciacauda
slatkovodno
Garra mullya
slatkovodno
Garra nasuta
slatkovodno
Garra ornata
slatkovodno
Garra spilota
slatkovodno
Gonorhynchus latius
slatkovodno
Haludaria melanampyx
slatkovodno
Hampala dispar
slatkovodno
Kottelatia brittani
slatkovodno
Labeo boga
slatkovodno
Labeo cyclorhynchus
slatkovodno
Labeo cylindricus
slatkovodno
Labeo longipinnis
slatkovodno
Labeo senegalensis
slatkovodno
Labeobarbus lagensis
slatkovodno
Labiobarbus lineatus
slatkovodno
Laubuka lankensis
slatkovodno
Leptocypris niloticus
slatkovodno
Luciosoma setigerum
slatkovodno
Microdevario nanus
slatkovodno
Microrasbora gatesi
slatkovodno
Microrasbora kubotai
slatkovodno
Opsaridium zambezensis
slatkovodno
Oreichthys parvus
slatkovodno
Pethia cumingii
slatkovodno
Pethia erythromycter
slatkovodno
Pethia narayani
slatkovodno
Pethia nigrofasciata
slatkovodno
Pethia padamya
slatkovodno
Pethia phutunio
slatkovodno
Puntigrus partipentazona
slatkovodno
Puntigrus tetrazona
slatkovodno
Puntius sophore
slatkovodno
Puntius titteya
slatkovodno
Raiamas batesii
slatkovodno
Raiamas senegalensis
slatkovodno
Rasbora bankanensis
slatkovodno
Rasbora caudimaculata
slatkovodno
Rasbora caverii
slatkovodno
Rasbora daniconius
slatkovodno
Rasbora dusonensis
slatkovodno
Rasbora einthovenii
slatkovodno
Rasbora lacrimula
slatkovodno
Rasbora patrickyapi
slatkovodno
Rasbora paucisqualis
slatkovodno
Rasbora paviana
slatkovodno
Rasbora reticulata
slatkovodno
Rasbora spilocerca
slatkovodno
Rasbora vaterifloris
slatkovodno
Rasbora vulcanus
slatkovodno
Sawbwa resplendens
slatkovodno
Trigonopoma gracile
slatkovodno
Trigonopoma pauciperforatum
slatkovodno
Trigonostigma heteromorpha
slatkovodno
Zacco acutipinnis
slatkovodno
Gyrinocheilidae
Gyrinocheilus aymonieri
slatkovodno
Nemacheilidae
Acanthocobitis urophthalmus
slatkovodno
Mesonoemacheilus triangularis
slatkovodno
Micronemacheilus cruciatus
slatkovodno
Nemacheilus binotatus
slatkovodno
Nemacheilus corica
slatkovodno
Nemacheilus masyae
slatkovodno
Nemacheilus platiceps
slatkovodno
Schistura alticrista
slatkovodno
Schistura beavani
slatkovodno
Schistura jarutanini
slatkovodno
Schistura mahnerti
slatkovodno
Schistura nicholsi
slatkovodno
Schistura notostigma
slatkovodno
Schistura obeini
slatkovodno
Schistura pridii
slatkovodno
Schistura savona
slatkovodno
Schistura sijuensis
slatkovodno
Schistura susannae
slatkovodno
Traccatichthys pulcher
slatkovodno
Psilorhynchidae
Psilorhynchus balitora
slatkovodno
Vaillantellidae
Vaillantella euepiptera
slatkovodno
Vaillantella maassi
slatkovodno
Cyprinodontiformes
Anablepidae
Anableps anableps
slatkovodno
Jenynsia lineata
slatkovodno
Aplocheilidae
Aplocheilus blockii
slatkovodno
Aplocheilus dayi
slatkovodno
Aplocheilus lineatus
slatkovodno
Aplocheilus panchax
slatkovodno
Aplocheilus parvus
slatkovodno
Pachypanchax omalonota
slatkovodno
Pachypanchax playfairii
brakično/slatkovodno
Cynolebiidae
Anablepsoides atratus
slatkovodno
Anablepsoides bondi
brakično/slatkovodno
Anablepsoides holmiae
slatkovodno
Anablepsoides ornatus
slatkovodno
Anablepsoides rubrolineatus
slatkovodno
Austrofundulus transilis
slatkovodno
Austrolebias adloffi
slatkovodno
Austrolebias alexandri
slatkovodno
Austrolebias gymnoventris
slatkovodno
Austrolebias luteoflammulatus
slatkovodno
Austrolebias patriciae
slatkovodno
Austrolebias periodicus
slatkovodno
Austrolebias wolterstorffi
slatkovodno
Cynodonichthys magdalenae
slatkovodno
Hypsolebias flammeus
slatkovodno
Hypsolebias flavicaudatus
slatkovodno
Hypsolebias fulminantis
slatkovodno
Hypsolebias ghisolfii
slatkovodno
Hypsolebias hellneri
slatkovodno
Hypsolebias picturatus
slatkovodno
Laimosemion dibaphus
slatkovodno
Laimosemion rectocaudatus
slatkovodno
Laimosemion strigatus
slatkovodno
Leptolebias citrinipinnis
slatkovodno
Leptolebias opalescens
slatkovodno
Melanorivulus pictus
slatkovodno
Melanorivulus punctatus
slatkovodno
Melanorivulus violaceus
slatkovodno
Moema piriana
slatkovodno
Notholebias minimus
slatkovodno
Papiliolebias bitteri
slatkovodno
Pituna compacta
slatkovodno
Pituna poranga
slatkovodno
Plesiolebias glaucopterus
slatkovodno
Pterolebias phasianus
slatkovodno
Rachovia brevis
slatkovodno
Rachovia hummelincki
slatkovodno
Rachovia maculipinnis
slatkovodno
Rachovia pyropunctata
slatkovodno
Rivulus cylindraceus
slatkovodno
Simpsonichthys bokermanni
slatkovodno
Simpsonichthys constanciae
slatkovodno
Terranatos dolichopterus
slatkovodno
Trigonectes balzanii
slatkovodno
Trigonectes strigabundus
slatkovodno
Xenurolebias myersi
slatkovodno
Cyprinodontidae
Cyprinodon macularius
slatkovodno
Goodeidae
Allotoca dugesii
slatkovodno
Ameca splendens
slatkovodno
Girardinichthys viviparus
slatkovodno
Ilyodon furcidens
slatkovodno
Ilyodon whitei
slatkovodno
Skiffia bilineata
slatkovodno
Skiffia francesae
slatkovodno
Skiffia multipunctata
slatkovodno
Xenotoca melanosoma
slatkovodno
Xenotoca variata
slatkovodno
Nothobranchiidae
Aphyosemion ahli
slatkovodno
Aphyosemion bivittatum
slatkovodno
Aphyosemion callipteron
slatkovodno
Aphyosemion calliurum
slatkovodno
Aphyosemion campomaanense
slatkovodno
Aphyosemion celiae
slatkovodno
Aphyosemion christyi
slatkovodno
Aphyosemion cognatum
slatkovodno
Aphyosemion dargei
slatkovodno
Aphyosemion exigoideum
slatkovodno
Aphyosemion gabunense
slatkovodno
Aphyosemion loennbergii
slatkovodno
Aphyosemion riggenbachi
slatkovodno
Aphyosemion splendopleure
slatkovodno
Aphyosemion volcanum
slatkovodno
Callopanchax occidentalis
slatkovodno
Callopanchax toddi
slatkovodno
Carinotetraodon guentheri
slatkovodno
Epiplatys annulatus
slatkovodno
Epiplatys bifasciatus
slatkovodno
Epiplatys chevalieri
slatkovodno
Epiplatys dageti
slatkovodno
Epiplatys duboisi
slatkovodno
Epiplatys fasciolatus
slatkovodno
Epiplatys grahami
slatkovodno
Epiplatys guineensis
slatkovodno
Epiplatys hildegardae
slatkovodno
Epiplatys longiventralis
slatkovodno
Epiplatys roloffi
slatkovodno
Epiplatys sexfasciatus
slatkovodno
Foerschichthys flavipinnis
slatkovodno
Fundulopanchax cinnamomeus
slatkovodno
Fundulopanchax fallax
slatkovodno
Fundulopanchax filamentosus
slatkovodno
Fundulopanchax gardneri
slatkovodno
Fundulopanchax gularis
slatkovodno
Fundulopanchax marmoratus
slatkovodno
Fundulopanchax mirabilis
slatkovodno
Fundulopanchax ndianus
slatkovodno
Fundulopanchax puerzli
slatkovodno
Fundulopanchax scheeli
slatkovodno
Fundulopanchax sjostedti
slatkovodno
Fundulopanchax spoorenbergi
slatkovodno
Fundulopanchax walkeri
slatkovodno
Kathetys exiguum
slatkovodno
Nothobranchius albimarginatus
slatkovodno
Nothobranchius bojiensis
slatkovodno
Nothobranchius eggersi
slatkovodno
Nothobranchius elongatus
slatkovodno
Nothobranchius foerschi
slatkovodno
Nothobranchius fuscotaeniatus
slatkovodno
Nothobranchius hassoni
slatkovodno
Nothobranchius jubbi
slatkovodno
Nothobranchius kafuensis
slatkovodno
Nothobranchius kilomberoensis
slatkovodno
Nothobranchius kirki
slatkovodno
Nothobranchius korthausae
slatkovodno
Nothobranchius lucius
slatkovodno
Nothobranchius malaissei
slatkovodno
Nothobranchius patrizii
slatkovodno
Raddaella batesii
slatkovodno
Scriptaphyosemion chaytori
slatkovodno
Scriptaphyosemion roloffi
slatkovodno
Epiplatys barmoiensis
slatkovodno
Poeciliidae
Aplocheilichthys kabae
slatkovodno
Aplocheilichthys lamberti
slatkovodno
Aplocheilichthys spilauchen
slatkovodno
Brachyrhaphis hessfeldi
slatkovodno
Fluviphylax obscurus
slatkovodno
Girardinus metallicus
slatkovodno
Lacustricola pumilus
slatkovodno
Lamprichthys tanganicanus
slatkovodno
Micropanchax hutereaui
slatkovodno
Micropanchax katangae
slatkovodno
Micropanchax scheeli
slatkovodno
Neoheterandria cana
slatkovodno
Neoheterandria elegans
slatkovodno
Pamphorichthys araguaiensis
slatkovodno
Phallichthys amates
slatkovodno
Phallichthys quadripunctatus
slatkovodno
Phallichthys tico
slatkovodno
Phalloceros caudomaculatus
slatkovodno
Plataplochilus chalcopyrus
slatkovodno
Poecilia branneri
slatkovodno
Poecilia gillii
slatkovodno
Poecilia nigrofasciata
slatkovodno
Poecilia orri
slatkovodno
Poecilia parae
slatkovodno
Poecilia picta
slatkovodno
Poecilia velifera
slatkovodno
Poecilia vivipara
slatkovodno
Poecilia wingei
slatkovodno
Poeciliopsis gracilis
slatkovodno
Poeciliopsis prolifica
slatkovodno
Poropanchax myersi
slatkovodno
Poropanchax normani
slatkovodno
Priapella chamulae
slatkovodno
Priapella intermedia
slatkovodno
Priapella olmecae
slatkovodno
Procatopus aberrans
slatkovodno
Procatopus nototaenia
slatkovodno
Procatopus similis
slatkovodno
Rhexipanchax nimbaensis
slatkovodno
Xiphophorus mayae
slatkovodno
Xiphophorus milleri
slatkovodno
Xiphophorus multilineatus
slatkovodno
Xiphophorus pygmaeus
slatkovodno
Gasterosteiformes
Indostomidae
Indostomus crocodilus
slatkovodno
Indostomus paradoxus
slatkovodno
Gonorynchiformes
Phractolaemidae
Phractolaemus ansorgii
slatkovodno
Gymnotiformes
Apteronotidae
Adontosternarchus clarkae
slatkovodno
Apteronotus apurensis
slatkovodno
Sternarchogiton porcinum
slatkovodno
Sternarchogiton nattereri
slatkovodno
Gymnotidae
Gymnotus anguillaris
slatkovodno
Gymnotus chaviro
slatkovodno
Gymnotus coropinae
slatkovodno
Gymnotus curupira
slatkovodno
Gymnotus jonasi
slatkovodno
Gymnotus mamiraua
slatkovodno
Gymnotus pedanopterus
slatkovodno
Gymnotus stenoleucus
slatkovodno
Rhamphichthyidae
Steatogenys duidae
slatkovodno
Steatogenys elegans
slatkovodno
Sternopygidae
Eigenmannia trilineata
slatkovodno
Osteoglossiformes
Mormyridae
Brevimyrus niger
slatkovodno
Brienomyrus brachyistius
slatkovodno
Brienomyrus longianalis
slatkovodno
Campylomormyrus numenius
slatkovodno
Hippopotamyrus ansorgii
slatkovodno
Hippopotamyrus paugyi
slatkovodno
Hippopotamyrus pictus
slatkovodno
Isichthys henryi
slatkovodno
Marcusenius angolensis
slatkovodno
Marcusenius mento
slatkovodno
Marcusenius moorii
slatkovodno
Marcusenius schilthuisiae
slatkovodno
Marcusenius stanleyanus
slatkovodno
Mormyrops engystoma
slatkovodno
Oxymormyrus boulengeri
slatkovodno
Petrocephalus bovei
slatkovodno
Petrocephalus levequei
slatkovodno
Petrocephalus pallidomaculatus
slatkovodno
Petrocephalus simus
slatkovodno
Petrocephalus soudanensis
slatkovodno
Pollimyrus adspersus
slatkovodno
Pollimyrus castelnaui
slatkovodno
Pollimyrus isidori
slatkovodno
Pollimyrus nigripinnis
slatkovodno
Pollimyrus petherici
slatkovodno
Pantodontidae
Pantodon buchholzi
slatkovodno
Parodontidae
Parodon caliensis
slatkovodno
Parodon pongoense
slatkovodno
Saccodon dariensis
slatkovodno
Perciformes
Anabantidae
Anabas cobojius
slatkovodno
Ctenopoma acutirostre
slatkovodno
Ctenopoma kingsleyae
slatkovodno
Ctenopoma maculatum
slatkovodno
Ctenopoma nebulosum
slatkovodno
Ctenopoma nigropannosum
slatkovodno
Ctenopoma ocellatum
slatkovodno
Ctenopoma pellegrini
slatkovodno
Ctenopoma petherici
slatkovodno
Ctenopoma weeksii
slatkovodno
Microctenopoma congicum
slatkovodno
Microctenopoma damasi
slatkovodno
Microctenopoma fasciolatum
slatkovodno
Ambassidae
Chanda nama
slatkovodno
Gymnochanda filamentosa
slatkovodno
Gymnochanda flamea
slatkovodno
Parambassis pulcinella
slatkovodno
Parambassis ranga
brakično/slatkovodno
Parambassis siamensis
slatkovodno
Parambassis wolffii
slatkovodno
Badidae
Badis blosyrus
slatkovodno
Badis corycaeus
slatkovodno
Badis ferrarisi
slatkovodno
Badis juergenschmidti
slatkovodno
Badis pyema
slatkovodno
Badis ruber
slatkovodno
Badis tuivaiei
slatkovodno
Dario dario
slatkovodno
Dario dayingensis
slatkovodno
Channidae
Channa asiatica
slatkovodno
Channa bankanensis
slatkovodno
Channa bleheri
slatkovodno
Channa harcourtbutleri
slatkovodno
Channa marulioides
slatkovodno
Channa melanosoma
slatkovodno
Channa ornatipinnis
slatkovodno
Channa panaw
slatkovodno
Channa stewartii
slatkovodno
Parachanna africana
slatkovodno
Cichlidae
Abactochromis labrosus
slatkovodno
Aequidens tetramerus
slatkovodno
Altolamprologus calvus
slatkovodno
Altolamprologus compressiceps
slatkovodno
Amatitlania nigrofasciata
slatkovodno
Amatitlania sajica
slatkovodno
Andinoacara pulcher
slatkovodno
Andinoacara rivulatus
slatkovodno
Anomalochromis thomasi
slatkovodno
Apistogramma agassizii
slatkovodno
Apistogramma baenschi
slatkovodno
Apistogramma barlowi
slatkovodno
Apistogramma bitaeniata
slatkovodno
Apistogramma borellii
slatkovodno
Apistogramma cacatuoides
slatkovodno
Apistogramma caetei
slatkovodno
Apistogramma commbrae
slatkovodno
Apistogramma elizabethae
slatkovodno
Apistogramma eunotus
slatkovodno
Apistogramma gephyra
slatkovodno
Apistogramma hoignei
slatkovodno
Apistogramma hongsloi
slatkovodno
Apistogramma iniridae
slatkovodno
Apistogramma juruensis
slatkovodno
Apistogramma macmasteri
slatkovodno
Apistogramma meinkeni
slatkovodno
Apistogramma nijsseni
slatkovodno
Apistogramma norberti
slatkovodno
Apistogramma panduro
slatkovodno
Apistogramma paucisquamis
slatkovodno
Apistogramma pertensis
slatkovodno
Apistogramma piauiensis
slatkovodno
Apistogramma rubrolineata
slatkovodno
Apistogramma steindachneri
slatkovodno
Apistogramma trifasciata
slatkovodno
Apistogramma tucurui
slatkovodno
Apistogramma uaupesi
slatkovodno
Apistogramma urteagai
slatkovodno
Apistogramma viejita
slatkovodno
Apistrogramma trifasciata
slatkovodno
Astatotilapia burtoni
slatkovodno
Aulonocara ethelwynnae
slatkovodno
Aulonocara jacobfreibergi
slatkovodno
Aulonocara kandeensis
slatkovodno
Aulonocara korneliae
slatkovodno
Aulonocara maylandi
slatkovodno
Aulonocara nyassae
slatkovodno
Aulonocara saulosi
slatkovodno
Aulonocara stuartgranti
slatkovodno
Aulonocranus dewindti
slatkovodno
Callochromis pleurospilus
slatkovodno
Cleithracara maronii
slatkovodno
Congochromis sabinae
slatkovodno
Copadichromis azureus
slatkovodno
Copadichromis borleyi
slatkovodno
Copadichromis jacksoni
slatkovodno
Copadichromis verduyni
slatkovodno
Crenicichla compressiceps
slatkovodno
Crenicichla lenticulata
slatkovodno
Crenicichla lepidota
slatkovodno
Cyathopharynx furcifer
slatkovodno
Cynotilapia afra
slatkovodno
Cyrtocara moorii
slatkovodno
Dimidiochromis compressiceps
slatkovodno
Eretmodus cyanostictus
slatkovodno
Etroplus canarensis
slatkovodno
Geophagus abalios
slatkovodno
Geophagus balzanii
slatkovodno
Geophagus brachybranchus
slatkovodno
Geophagus megasema
slatkovodno
Gymnogeophagus australis
slatkovodno
Haplochromis obliquidens
slatkovodno
Hemichromis elongatus
slatkovodno
Hemichromis lifalili
slatkovodno
Herichthys carpintis
slatkovodno
Heros efasciatus
slatkovodno
Heros notatus
slatkovodno
Herotilapia multispinosa
slatkovodno
Hypsophrys nicaraguensis
slatkovodno
Iodotropheus sprengerae
slatkovodno
Julidochromis ornatus
slatkovodno
Krobia guianensis
slatkovodno
Krobia itanyi
slatkovodno
Labeotropheus fuelleborni
slatkovodno
Labidochromis caeruleus
slatkovodno
Labidochromis chisumulae
slatkovodno
Labidochromis joanjohnsonae
slatkovodno
Laetacara curviceps
slatkovodno
Laetacara dorsigera
slatkovodno
Laetacara thayeri
slatkovodno
Lamprologus kungweensis
slatkovodno
Lamprologus lemairii
slatkovodno
Maylandia greshakei
slatkovodno
Maylandia lombardoi
slatkovodno
Maylandia zebra
slatkovodno
Melanochromis auratus
slatkovodno
Melanochromis chipokae
slatkovodno
Mesoheros festae
slatkovodno
Mikrogeophagus altispinosus
slatkovodno
Mikrogeophagus ramirezi
slatkovodno
Nandopsis tetracanthus
brakično/slatkovodno
Nannacara anomala
slatkovodno
Nannacara taenia
slatkovodno
Nanochromis nudiceps
slatkovodno
Nanochromis parilus
slatkovodno
Nanochromis ransvestitus
slatkovodno
Neolamprologus boulengeri
slatkovodno
Neolamprologus brevis
slatkovodno
Neolamprologus brichardi
slatkovodno
Neolamprologus buescheri
slatkovodno
Neolamprologus caudopunctatus
slatkovodno
Neolamprologus cylindricus
slatkovodno
Neolamprologus fasciatus
slatkovodno
Neolamprologus helianthus
slatkovodno
Neolamprologus leleupi
slatkovodno
Neolamprologus meeli
slatkovodno
Neolamprologus pulcher
slatkovodno
Neolamprologus tetracanthus
slatkovodno
Nimbochromis linni
slatkovodno
Nimbochromis livingstonii
slatkovodno
Nimbochromis polystigma
slatkovodno
Nimbochromis venustus
slatkovodno
Nyassachromis boadzulu
slatkovodno
Ophthalmotilapia nasuta
slatkovodno
Parachromis friedrichsthalii
slatkovodno
Paretroplus maculatus
slatkovodno
Pelvicachromis pulcher
slatkovodno
Pelvicachromis subocellatus
brakično/slatkovodno
Pelvicachromis taeniatus
slatkovodno
Protomelas fenestratus
slatkovodno
Pseudocrenilabrus philander
slatkovodno
Pseudotropheus brevis
slatkovodno
Pseudotropheus crabro
slatkovodno
Pseudotropheus cyaneorhabdos
slatkovodno
Pseudotropheus demasoni
slatkovodno
Pseudotropheus elongatus
slatkovodno
Pseudotropheus greshakei
slatkovodno
Pseudotropheus interruptus
slatkovodno
Pseudotropheus joanjohnsonae
slatkovodno
Pseudotropheus johannii
slatkovodno
Pseudotropheus lanisticola
slatkovodno
Pseudotropheus saulosi
slatkovodno
Pseudotropheus socolofi
slatkovodno
Pterophyllum altum
slatkovodno
Pterophyllum scalare
slatkovodno
Pundamilia nyererei
slatkovodno
Sciaenochromis ahli
slatkovodno
Spathodus erythrodon
slatkovodno
Spathodus marlieri
slatkovodno
Steatocranus casuarius
slatkovodno
Symphysodon aequifasciatus
slatkovodno
Symphysodon discus
slatkovodno
Symphysodon haraldi
slatkovodno
Telmatochromis vittatus
slatkovodno
Tropheops gracilior
slatkovodno
Tropheus brichardi
slatkovodno
Tropheus duboisi
slatkovodno
Tropheus moorii
slatkovodno
Uaru amphiacanthoides
slatkovodno
Variabilichromis moorii
slatkovodno
Vieja melanura
slatkovodno
Xenotilapia ochrogenys
slatkovodno
Xenotilapia spiloptera
slatkovodno
Xenotilapia ornatipinnis
slatkovodno
Eleotridae
Butis butis
slatkovodno
Dormitator lebretonis
brakično/slatkovodno/morsko
Eleotris melanosoma
slatkovodno
Eleotris pisonis
slatkovodno
Kribia kribensis
slatkovodno
Kribia nana
slatkovodno
Mogurnda mogurnda
slatkovodno
Gobiidae
Apocryptes bato
slatkovodno
Bathygobius andrei
slatkovodno
Boleophthalmus boddarti
slatkovodno
Brachygobius aggregatus
brakično/slatkovodno
Brachygobius doriae
slatkovodno
Brachygobius sabanus
slatkovodno
Chlamydogobius eremius
slatkovodno
Evorthodus lyricus
slatkovodno
Glossogobius koragensis
slatkovodno
Gobioides grahamae
slatkovodno
Gobiopterus chuno
slatkovodno
Lentipes multiradiatus
brakično/slatkovodno/morsko
Mugilogobius chulae
brakično/slatkovodno/morsko
Mugilogobius rexi
slatkovodno
Nematogobius maindroni
slatkovodno
Odontamblyopus rubicundus
brakično/slatkovodno/morsko
Oligolepis acutipennis
slatkovodno
Parasicydium bandama
brakično/slatkovodno/morsko
Periophthalmodon septemradiatus
brakično/slatkovodno/morsko
Periophthalmus argentilineatus
brakično/slatkovodno/morsko
Periophthalmus chrysospilos
brakično/slatkovodno
Psammogobius biocellatus
brakično/slatkovodno/morsko
Pseudapocryptes elongatus
slatkovodno
Redigobius balteatus
slatkovodno
Rhinogobius candidianus
slatkovodno
Rhinogobius rubromaculatus
slatkovodno
Sicydium punctatum
slatkovodno
Sicyopterus fasciatus
slatkovodno
Sicyopterus macrostetholepis
slatkovodno
Sicyopus jonklaasi
slatkovodno
Stiphodon rutilaureus
slatkovodno
Helostomatidae
Helostoma temminckii
slatkovodno
Nandidae
Nandus nebulosus
slatkovodno
Osphronemidae
Belontia hasselti
slatkovodno
Belontia signata
slatkovodno
Betta akarensis
slatkovodno
Betta albimarginata
slatkovodno
Betta antoni
slatkovodno
Betta bellica
slatkovodno
Betta breviobesa
slatkovodno
Betta brownorum
slatkovodno
Betta burdigala
slatkovodno
Betta channoides
slatkovodno
Betta chloropharynx
slatkovodno
Betta coccina
slatkovodno
Betta cracens
slatkovodno
Betta dimidiata
slatkovodno
Betta edithae
slatkovodno
Betta enisae
slatkovodno
Betta ferox
slatkovodno
Betta foerschi
slatkovodno
Betta fusca
slatkovodno
Betta imbellis
slatkovodno
Betta kuehnei
slatkovodno
Betta livida
slatkovodno
Betta macrostoma
slatkovodno
Betta ocellata
slatkovodno
Betta pallida
slatkovodno
Betta pallifina
slatkovodno
Betta persephone
slatkovodno
Betta pi
slatkovodno
Betta picta
slatkovodno
Betta pugnax
slatkovodno
Betta pulchra
slatkovodno
Betta raja
slatkovodno
Betta rubra
slatkovodno
Betta rutilans
slatkovodno
Betta schalleri
slatkovodno
Betta simorum
slatkovodno
Betta simplex
slatkovodno
Betta smaragdina
slatkovodno
Betta splendens
slatkovodno
Betta stiktos
slatkovodno
Betta taeniata
slatkovodno
Betta tomi
slatkovodno
Betta tussyae
slatkovodno
Betta unimaculata
slatkovodno
Betta waseri
slatkovodno
Ctenops nobilis
slatkovodno
Luciocephalus pulcher
slatkovodno
Macropodus spechti
slatkovodno
Malpulutta kretseri
slatkovodno
Parosphromenus allani
slatkovodno
Parosphromenus anjunganensis
slatkovodno
Parosphromenus deissneri
slatkovodno
Parosphromenus filamentosus
slatkovodno
Parosphromenus harveyi
slatkovodno
Parosphromenus linkei
slatkovodno
Parosphromenus nagyi
slatkovodno
Parosphromenus opallios
slatkovodno
Parosphromenus ornaticauda
slatkovodno
Parosphromenus quindecim
slatkovodno
Parosphromenus sumatranus
slatkovodno
Parosphromenus tweediei
slatkovodno
Pseudosphromenus cupanus
slatkovodno
Pseudosphromenus dayi
slatkovodno
Sphaerichthys acrostoma
slatkovodno
Sphaerichthys selatanensis
slatkovodno
Sphaerichthys vaillanti
slatkovodno
Trichogaster chuna
slatkovodno
Trichogaster labiosa
slatkovodno
Trichogaster lalius
slatkovodno
Trichopodus leerii
slatkovodno
Trichopodus pectoralis
slatkovodno
Trichopsis pumila
slatkovodno
Trichopsis vittata
slatkovodno
Polycentridae
Monocirrhus polyacanthus
slatkovodno
Polycentropsis abbreviata
slatkovodno
Polynemidae
Polynemus paradiseus
slatkovodno
Pristolepididae
Pristolepis fasciata
slatkovodno
Pristolepis marginata
slatkovodno
Pseudocrenilabrinae
Chalinochromis brichardi
slatkovodno
Sciaenochromis fryeri
slatkovodno
Toxotidae
Toxotes jaculatrix
brakično/slatkovodno
Toxotes lorentzi
brakično/slatkovodno
Zanclidae
Zanclus cornutus
slatkovodno
Pleuronectiformes
Achiridae
Achirus mazatlanus
brakično/slatkovodno/morsko
Catathyridium jenynsii
slatkovodno
Hypoclinemus mentalis
slatkovodno
Trinectes fluviatilis
slatkovodno
Trinectes paulistanus
slatkovodno
Soleidae
Brachirus harmandi
slatkovodno
Brachirus orientalis
slatkovodno
Brachirus salinarum
slatkovodno
Brachirus siamensis
slatkovodno
Siluriformes
Loricariidae
Crossoloricaria cephalaspis
slatkovodno
Parotocinclus aripuanensis
slatkovodno
Sisoridae
Pseudolaguvia shawi
slatkovodno
Akysidae
Akysis maculipinnis
slatkovodno
Akysis prashadi
slatkovodno
Parakysis verrucosa
slatkovodno
Amblycipitidae
Amblyceps mangois
slatkovodno
Amphiliidae
Belonoglanis tenuis
slatkovodno
Zaireichthys rotundiceps
slatkovodno
Ariidae
Nemapteryx nenga
slatkovodno
Aspredinidae
Amaralia hypsiura
slatkovodno
Bunocephalichthys verrucosus
slatkovodno
Ernstichthys megistus
slatkovodno
Hoplomyzon atrizona
slatkovodno
Pseudobunocephalus bifidus
slatkovodno
Pseudobunocephalus iheringii
slatkovodno
Pseudobunocephalus quadriradiatus
slatkovodno
Pterobunocephalus depressus
slatkovodno
Xyliphius melanopterus
slatkovodno
Auchenipteridae
Ageneiosus magoi
slatkovodno
Ageneiosus marmoratus
slatkovodno
Ageneiosus ucayalensis
slatkovodno
Auchenipterichthys thoracatus
slatkovodno
Auchenipterus demerarae
slatkovodno
Auchenipterus longimanus
slatkovodno
Auchenipterus nigripinnis
slatkovodno
Auchenipterus nuchalis
slatkovodno
Centromochlus altae
slatkovodno
Centromochlus heckelii
slatkovodno
Centromochlus perugiae
slatkovodno
Centromochlus reticulatus
slatkovodno
Centromochlus schultzi
slatkovodno
Entomocorus benjamini
slatkovodno
Entomocorus gameroi
slatkovodno
Epapterus dispilurus
slatkovodno
Glanidium melanopterum
slatkovodno
Pseudauchenipterus nodosus
slatkovodno
Tatia aulopygia
slatkovodno
Tatia brunnea
slatkovodno
Tatia dunni
slatkovodno
Tatia galaxias
slatkovodno
Tatia gyrina
slatkovodno
Tatia strigata
slatkovodno
Tetranematichthys quadrifilis
slatkovodno
Tetranematichthys wallacei
slatkovodno
Trachelyichthys decaradiatus
slatkovodno
Trachelyichthys exilis
slatkovodno
Trachelyopterus galeatus
slatkovodno
Trachelyopterus striatulus
slatkovodno
Tympanopleura brevis
slatkovodno
Bagridae
Bagrichthys majusculus
slatkovodno
Bagrichthys obscurus
slatkovodno
Bagroides macracanthus
slatkovodno
Batasio affinis
slatkovodno
Batasio batasio
slatkovodno
Batasio fluviatilis
slatkovodno
Mystus bocourti
slatkovodno
Mystus nigriceps
slatkovodno
Pseudomystus siamensis
slatkovodno
Callichthyidae
Aspidoras albater
slatkovodno
Aspidoras depinnai
slatkovodno
Aspidoras fuscoguttatus
slatkovodno
Aspidoras lakoi
slatkovodno
Aspidoras maculosus
slatkovodno
Aspidoras menezesi
slatkovodno
Aspidoras microgalaeus
slatkovodno
Aspidoras raimundi
slatkovodno
Aspidoras spilotus
slatkovodno
Aspidoras taurus
slatkovodno
Astrodoras asterifrons
slatkovodno
Corydoras acrensis
slatkovodno
Corydoras adolfoi
slatkovodno
Corydoras aeneus
slatkovodno
Corydoras agassizii
slatkovodno
Corydoras albolineatus
slatkovodno
Corydoras amandajanea
slatkovodno
Corydoras amapaensis
slatkovodno
Corydoras ambiacus
slatkovodno
Corydoras araguaiaensis
slatkovodno
Corydoras arcuatus
slatkovodno
Corydoras areio
slatkovodno
Corydoras blochi
slatkovodno
Corydoras bondi
slatkovodno
Corydoras breei
slatkovodno
Corydoras brevirostris
slatkovodno
Corydoras britskii
slatkovodno
Corydoras burgessi
slatkovodno
Corydoras caudimaculatus
slatkovodno
Corydoras cervinus
slatkovodno
Corydoras cochui
slatkovodno
Corydoras condiscipulus
slatkovodno
Corydoras copei
slatkovodno
Corydoras coppenamensis
slatkovodno
Corydoras cortesi
slatkovodno
Corydoras crypticus
slatkovodno
Corydoras delphax
slatkovodno
Corydoras duplicareus
slatkovodno
Corydoras ehrhardti
slatkovodno
Corydoras elegans
slatkovodno
Corydoras ellisae
slatkovodno
Corydoras eques
slatkovodno
Corydoras evelynae
slatkovodno
Corydoras fowleri
slatkovodno
Corydoras garbei
slatkovodno
Corydoras geryi
slatkovodno
Corydoras gomezi
slatkovodno
Corydoras gossei
slatkovodno
Corydoras gracilis
slatkovodno
Corydoras guapore
slatkovodno
Corydoras habrosus
slatkovodno
Corydoras haraldschultzi
slatkovodno
Corydoras hastatus
slatkovodno
Corydoras heteromorphus
slatkovodno
Corydoras imitator
slatkovodno
Corydoras incolicana
slatkovodno
Corydoras julii
slatkovodno
Corydoras kanei
slatkovodno
Corydoras lacerdai
slatkovodno
Corydoras latus
slatkovodno
Corydoras longipinnis
slatkovodno
Corydoras maculifer
slatkovodno
Corydoras melanistius
slatkovodno
Corydoras melini
slatkovodno
Corydoras metae
slatkovodno
Corydoras multimaculatus
slatkovodno
Corydoras multiradiatus
slatkovodno
Corydoras nanus
slatkovodno
Corydoras napoensis
slatkovodno
Corydoras nattereri
slatkovodno
Corydoras nijsseni
slatkovodno
Corydoras oiapoquensis
slatkovodno
Corydoras ornatus
slatkovodno
Corydoras orphnopterus
slatkovodno
Corydoras ortegai
slatkovodno
Corydoras osteocarus
slatkovodno
Corydoras ourastigma
slatkovodno
Corydoras panda
slatkovodno
Corydoras pinheiroi
slatkovodno
Corydoras polystictus
slatkovodno
Corydoras potaroensis
slatkovodno
Corydoras pygmaeus
slatkovodno
Corydoras rabauti
slatkovodno
Corydoras reynoldsi
slatkovodno
Corydoras robineae
slatkovodno
Corydoras saramaccensis
slatkovodno
Corydoras sarareensis
slatkovodno
Corydoras schwartzi
slatkovodno
Corydoras semiaquilus
slatkovodno
Corydoras septentrionalis
slatkovodno
Corydoras similis
slatkovodno
Corydoras sipaliwini
slatkovodno
Corydoras sodalis
slatkovodno
Corydoras solox
slatkovodno
Corydoras spectabilis
slatkovodno
Corydoras spilurus
slatkovodno
Corydoras splendens
slatkovodno
Corydoras steindachneri
slatkovodno
Corydoras sterbai
slatkovodno
Corydoras surinamensis
slatkovodno
Corydoras treitlii
slatkovodno
Corydoras trilineatus
slatkovodno
Corydoras undulatus
slatkovodno
Corydoras virginiae
slatkovodno
Corydoras weitzmani
slatkovodno
Corydoras xinguensis
slatkovodno
Corydoras zygatus
slatkovodno
Corydoras melanotaenia
slatkovodno
Hoplosternum magdalenae
slatkovodno
Hoplosternum punctatum
slatkovodno
Jupiaba zonata
slatkovodno
Lepthoplosternum pectorale
slatkovodno
Megalechis thoracata
slatkovodno
Scleromystax barbatus
slatkovodno
Scleromystax prionotos
slatkovodno
Cetopsidae
Cetopsis coecutiens
slatkovodno
Cetopsis gobioides
slatkovodno
Cetopsis orinoco
slatkovodno
Cetopsis parma
slatkovodno
Cetopsis plumbea
slatkovodno
Helogenes marmoratus
slatkovodno
Chacidae
Chaca bankanensis
slatkovodno
Chaca chaca
slatkovodno
Clariidae
Gymnallabes typus
slatkovodno
Claroteidae
Chrysichthys ornatus
slatkovodno
Lophiobagrus cyclurus
slatkovodno
Notoglanidium macrostoma
slatkovodno
Parauchenoglanis monkei
slatkovodno
Doradidae
Acanthodoras cataphractus
slatkovodno
Acanthodoras spinosissimus
slatkovodno
Agamyxis albomaculatus
slatkovodno
Anadoras grypus
slatkovodno
Doras carinatus
slatkovodno
Hassar orestis
slatkovodno
Hassar wilderi
slatkovodno
Leptodoras acipenserinus
slatkovodno
Leptodoras cataniai
slatkovodno
Leptodoras juruensis
slatkovodno
Nemadoras humeralis
slatkovodno
Orinocodoras eigenmanni
slatkovodno
Ossancora punctata
slatkovodno
Platydoras costatus
slatkovodno
Rhynchodoras xingui
slatkovodno
Scorpiodoras heckelii
slatkovodno
Tenellus leporhinus
slatkovodno
Trachydoras paraguayensis
slatkovodno
Heptapteridae
Brachyrhamdia imitator
slatkovodno
Brachyrhamdia meesi
slatkovodno
Imparfinis minutus
slatkovodno
Pariolius armillatus
slatkovodno
Pimelodella megalops
slatkovodno
Horabagridae
Horabagrus nigricollaris
slatkovodno
Pseudeutropius brachypopterus
slatkovodno
Loricariidae
Acanthicus adonis
slatkovodno
Acestridium dichromum
slatkovodno
Acestridium discus
slatkovodno
Acestridium martini
slatkovodno
Ancistomus snethlageae
slatkovodno
Ancistomus spilomma
slatkovodno
Ancistrus aguaboensis
slatkovodno
Ancistrus albocinctus
slatkovodno
Ancistrus dolichopterus
slatkovodno
Ancistrus hoplogenys
slatkovodno
Ancistrus lineolatus
slatkovodno
Ancistrus tamboensis
slatkovodno
Ancistrus temminckii
slatkovodno
Ancistrus triradiatus
slatkovodno
Baryancistrus beggini
slatkovodno
Baryancistrus chrysolomus
slatkovodno
Baryancistrus demantoides
slatkovodno
Baryancistrus longipinnis
slatkovodno
Baryancistrus niveatus
slatkovodno
Baryancistrus xanthellus
slatkovodno
Chaetostoma milesi
slatkovodno
Chaetostoma platyrhynchus
slatkovodno
Chaetostoma sovichthys
slatkovodno
Chaetostoma thomsoni
slatkovodno
Cordylancistrus torbesensis
slatkovodno
Cteniloricaria platystoma
slatkovodno
Dasyloricaria filamentosa
slatkovodno
Dekeyseria brachyura
slatkovodno
Dekeyseria scaphirhyncha
slatkovodno
Dolichancistrus carnegiei
slatkovodno
Farlowella gracilis
slatkovodno
Farlowella henriquei
slatkovodno
Farlowella knerii
slatkovodno
Farlowella nattereri
slatkovodno
Farlowella oxyrrhyncha
slatkovodno
Farlowella paraguayensis
slatkovodno
Farlowella smithi
slatkovodno
Farlowella vittata
slatkovodno
Farlowella amazonum
slatkovodno
Hemipsilichthys nimius
slatkovodno
Hisonotus laevior
slatkovodno
Hisonotus leucofrenatus
slatkovodno
Hisonotus nigricauda
slatkovodno
Hisonotus notatus
slatkovodno
Hisonotus paulinus
slatkovodno
Hypancistrus zebra
slatkovodno
Hypoptopoma gulare
slatkovodno
Hypoptopoma inexspectatum
slatkovodno
Hypoptopoma spectabile
slatkovodno
Hypoptopoma sternoptychum
slatkovodno
Hypopygus lepturus
slatkovodno
Hypostomus alatus
slatkovodno
Hypostomus albopunctatus
slatkovodno
Hypostomus ancistroides
slatkovodno
Hypostomus jaguribensis
slatkovodno
Hypostomus micromaculatus
slatkovodno
Hypostomus niceforoi
slatkovodno
Hypostomus punctatus
slatkovodno
Hypostomus soniae
slatkovodno
Kronichthys lacerta
slatkovodno
Lamontichthys llanero
slatkovodno
Lamontichthys maracaibero
slatkovodno
Lampiella gibbosa
slatkovodno
Lasiancistrus schomburgkii
slatkovodno
Leporacanthicus galaxias
slatkovodno
Leporacanthicus heterodon
slatkovodno
Leporacanthicus joselimai
slatkovodno
Leporacanthicus triactis
slatkovodno
Leporacanthicus galaxias
slatkovodno
Limatulichthys griseus
slatkovodno
Loricaria clavipinna
slatkovodno
Loricaria nickeriensis
slatkovodno
Loricaria simillima
slatkovodno
Loricariichthys platymetopon
slatkovodno
Macrotocinclus affinis
slatkovodno
Neoplecostomus franciscoensis
slatkovodno
Neoplecostomus granosus
slatkovodno
Neoplecostomus microps
slatkovodno
Otocinclus arnoldi
slatkovodno
Otocinclus cocama
slatkovodno
Otocinclus flexilis
slatkovodno
Otocinclus hoppei
slatkovodno
Otocinclus huaorani
slatkovodno
Otocinclus macrospilus
slatkovodno
Otocinclus mariae
slatkovodno
Otocinclus mimulus
slatkovodno
Otocinclus vestitus
slatkovodno
Otothyris lophophanes
slatkovodno
Otothyris travassosi
slatkovodno
Oxyropsis carinata
slatkovodno
Panaqolus albivermis
slatkovodno
Panaqolus albomaculatus
slatkovodno
Panaqolus changae
slatkovodno
Panaque bathyphilus
slatkovodno
Panaque suttonorum
slatkovodno
Parancistrus aurantiacus
slatkovodno
Pareiorhaphis stephanus
slatkovodno
Parotocinclus cristatus
slatkovodno
Parotocinclus eppleyi
slatkovodno
Parotocinclus jimi
slatkovodno
Parotocinclus longirostris
slatkovodno
Parotocinclus maculicauda
slatkovodno
Parotocinclus minutus
slatkovodno
Parotocinclus spilosoma
slatkovodno
Peckoltia brevis
slatkovodno
Peckoltia compta
slatkovodno
Peckoltia multispinis
slatkovodno
Peckoltia sabaji
slatkovodno
Peckoltia vittata
slatkovodno
Planiloricaria cryptodon
slatkovodno
Pogonopomoides parahybae
slatkovodno
Pseudacanthicus leopardus
slatkovodno
Pseudacanthicus spinosus
slatkovodno
Pseudancistrus barbatus
slatkovodno
Pseudohemiodon lamina
slatkovodno
Pseudohemiodon laticeps
slatkovodno
Pseudohemiodon thorectes
slatkovodno
Pseudolithoxus anthrax
slatkovodno
Pseudolithoxus dumus
slatkovodno
Pseudolithoxus nicoi
slatkovodno
Pseudotothyris janeirensis
slatkovodno
Pseudotothyris obtusa
slatkovodno
Pterosturisoma microps
slatkovodno
Rhadinoloricaria condei
slatkovodno
Rineloricaria beni
slatkovodno
Rineloricaria eigenmanni
slatkovodno
Rineloricaria formosa
slatkovodno
Rineloricaria hasemani
slatkovodno
Rineloricaria heteroptera
slatkovodno
Rineloricaria lanceolata
slatkovodno
Rineloricaria magdalenae
slatkovodno
Rineloricaria melini
slatkovodno
Rineloricaria microlepidogaster
slatkovodno
Rineloricaria misionera
slatkovodno
Rineloricaria morrowi
slatkovodno
Rineloricaria nigricauda
slatkovodno
Rineloricaria pareiacantha
slatkovodno
Rineloricaria parva
slatkovodno
Rineloricaria stewarti
slatkovodno
Rineloricaria teffeana
slatkovodno
Rineloricaria wolfei
slatkovodno
Schizolecis guntheri
slatkovodno
Scobinancistrus aureatus
slatkovodno
Spatuloricaria evansii
slatkovodno
Spatuloricaria puganensis
slatkovodno
Spectracanthicus murinus
slatkovodno
Sturisoma nigrirostrum
slatkovodno
Sturisoma robustum
slatkovodno
Sturisomatichthys leightoni
slatkovodno
Sturisomatichthys panamensis
slatkovodno
Zonancistrus pulcher
slatkovodno
Mochokidae
Brachysynodontis batensoda
slatkovodno
Chiloglanis cameronensis
slatkovodno
Chiloglanis neumanni
slatkovodno
Chiloglanis paratus
slatkovodno
Microsynodontis batesii
slatkovodno
Microsynodontis lamberti
slatkovodno
Mochokiella paynei
slatkovodno
Synodontis afrofischeri
slatkovodno
Synodontis alberti
slatkovodno
Synodontis albolineatus
slatkovodno
Synodontis ansorgii
slatkovodno
Synodontis bastiani
slatkovodno
Synodontis batesii
slatkovodno
Synodontis brichardi
slatkovodno
Synodontis camelopardalis
slatkovodno
Synodontis caudalis
slatkovodno
Synodontis caudovittatus
slatkovodno
Synodontis centralis
slatkovodno
Synodontis congicus
slatkovodno
Synodontis contractus
slatkovodno
Synodontis decorus
slatkovodno
Synodontis eupterus
slatkovodno
Synodontis filamentosus
slatkovodno
Synodontis granulosus
slatkovodno
Synodontis greshoffi
slatkovodno
Synodontis haugi
slatkovodno
Synodontis marmoratus
slatkovodno
Synodontis multimaculatus
slatkovodno
Synodontis multipunctatus
slatkovodno
Synodontis nigriventris
slatkovodno
Synodontis njassae
slatkovodno
Synodontis obesus
slatkovodno
Synodontis ocellifer
slatkovodno
Synodontis petricola
slatkovodno
Synodontis polli
slatkovodno
Synodontis polystigma
slatkovodno
Synodontis pulcher
slatkovodno
Synodontis robbianus
slatkovodno
Synodontis robertsi
slatkovodno
Synodontis schall
slatkovodno
Synodontis soloni
slatkovodno
Synodontis steindachneri
slatkovodno
Synodontis tourei
slatkovodno
Synodontis velifer
slatkovodno
Synodontis waterloti
slatkovodno
Pimelodidae
Bergiaria westermanni
slatkovodno
Duopalatinus puruanus
slatkovodno
Pimelodus albofasciatus
slatkovodno
Pimelodus pictus
slatkovodno
Pimelodus tetramerus
slatkovodno
Platysilurus mucosus
slatkovodno
Pseudopimelodidae
Cephalosilurus albomarginatus
slatkovodno
Cephalosilurus apurensis
slatkovodno
Microglanis carlae
slatkovodno
Microglanis cottoides
slatkovodno
Microglanis iheringi
slatkovodno
Microglanis parahybae
slatkovodno
Microglanis poecilus
slatkovodno
Pseudopimelodus bufonius
slatkovodno
Schilbeidae
Parailia congica
slatkovodno
Pareutropius buffei
slatkovodno
Schilbe marmoratus
slatkovodno
Siluridae
Kryptopterus bicirrhis
slatkovodno
Kryptopterus cryptopterus
slatkovodno
Kryptopterus macrocephalus
slatkovodno
Krytopterus bicirrhis
slatkovodno
Sisoridae
Caelatoglanis zonatus
slatkovodno
Erethistes filamentosus
slatkovodno
Erethistes horai
slatkovodno
Erethistes pusillus
slatkovodno
Gagata itchkeea
slatkovodno
Glyptothorax housei
slatkovodno
Glyptothorax lampris
slatkovodno
Glyptothorax laosensis
slatkovodno
Glyptothorax platypogonoides
slatkovodno
Gogangra viridescens
slatkovodno
Oreoglanis siamensis
slatkovodno
Trichomycteridae
Ituglanis metae
slatkovodno
Pseudostegophilus nemurus
slatkovodno
Trichomycterus zonatus
slatkovodno
Vandellia cirrhosa
slatkovodno
Synbranchiformes
Chaudhuriidae
Pillaia indica
slatkovodno
Mastacembelidae
Macrognathus caudiocellatus
slatkovodno
Macrognathus circumcinctus
slatkovodno
Macrognathus dorsiocellatus
slatkovodno
Macrognathus guentheri
slatkovodno
Macrognathus meklongensis
slatkovodno
Macrognathus pancalus
slatkovodno
Macrognathus semiocellatus
slatkovodno
Mastacembelus brichardi
slatkovodno
Mastacembelus loennbergii
slatkovodno
Syngnathiformes
Syngnathidae
Coelonotus leiaspis
brakično/slatkovodno/morsko
Enneacampus ansorgii
brakično/slatkovodno
Ichthyocampus carce
brakično/slatkovodno/morsko
Microphis aculeatus
brakično/slatkovodno
Microphis cuncalus
brakično/slatkovodno
Microphis deocata
slatkovodno
Oostethus brachyurus
slatkovodno
Tetraodontiformes
Tetraodontidae
Auriglobus nefastus
slatkovodno
Carinotetraodon borneensis
slatkovodno
Carinotetraodon irrubesco
slatkovodno
Carinotetraodon lorteti
slatkovodno
Carinotetraodon melanospilus
slatkovodno
Carinotetraodon salivator
slatkovodno
Carinotetraodon travancoricus
slatkovodno
Colomesus psittacus
brakično/slatkovodno/morsko
Dichotomyctere erythrotaenia
slatkovodno
Dichotomyctere fluviatilis
brakično/slatkovodno
Dichotomyctere nigroviridis
brakično/slatkovodno
Dichotomyctere ocellatus
brakično/slatkovodno
Leiodon cutcutia
slatkovodno
Pao abei
slatkovodno
Pao baileyi
slatkovodno
Pao brevirostris
slatkovodno
Pao cochinchinensis
slatkovodno
Pao leiurus
slatkovodno
Pao palembangensis
slatkovodno
Pao suvattii
slatkovodno
Pao turgidus
slatkovodno
Takifugu ocellatus
brakično/slatkovodno
Tetraodon duboisi
slatkovodno
Tetraodon miurus
slatkovodno
Tetraodon schoutedeni
slatkovodno
RIBE - morske
ACTINOPTERI
RED
PORODICA
VRSTA-znanstveni naziv
NAPOMENA
Perciformes
Acanthuridae
Acanthurus achilles
morsko
Acanthurus glaucopareius
morsko
Acanthurus japonicus
morsko
Acanthurus nigricans
morsko
Acanthurus pyroferus
morsko
Acanthurus thompsoni
morsko
Acanthurus triostegus
morsko
Ctenochaetus strigosus
morsko
Ctenochaetus tominiensis
morsko
Zebrasoma flavescens
morsko
Zebrasoma rostratum
morsko
Apogonidae
Sphaeramia nematoptera
morsko
Zoramia leptacantha
morsko
Blenniidae
Ecsenius minutus
morsko
Ecsenius namiyei
morsko
Exallias brevis
morsko
Meiacanthus grammistes
morsko
Meiacanthus nigrolineatus
morsko
Omobranchus zebra
brakično/morsko
Salarias fasciatus
morsko
Salarias ramosus
morsko
Callionymidae
Synchiropus marmoratus
brakično/morsko
Synchiropus ocellatus
morsko
Synchiropus picturatus
morsko
Synchiropus splendidus
morsko
Synchiropus stellatus
morsko
Chaetodontidae
Chaetodon adiergastos
morsko
Chaetodon argentatus
morsko
Chaetodon auriga
morsko
Chaetodon baronessa
morsko
Chaetodon bennetti
morsko
Chaetodon blackburnii
morsko
Chaetodon burgessi
morsko
Chaetodon capistratus
morsko
Chaetodon citrinellus
morsko
Chaetodon collare
morsko
Chaetodon decussatus
morsko
Chaetodon ephippium
morsko
Chaetodon falcula
morsko
Chaetodon flavirostris
morsko
Chaetodon guentheri
morsko
Chaetodon guttatissimus
morsko
Chaetodon interruptus
morsko
Chaetodon kleinii
morsko
Chaetodon lineolatus
morsko
Chaetodon lunula
morsko
Chaetodon madagaskariensis
morsko
Chaetodon mertensii
morsko
Chaetodon meyeri
morsko
Chaetodon ocellatus
morsko
Chaetodon octofasciatus
morsko
Chaetodon ornatissimus
morsko
Chaetodon plebeius
morsko
Chaetodon punctatofasciatus
morsko
Chaetodon quadrimaculatus
morsko
Chaetodon rafflesi
morsko
Chaetodon rainfordi
morsko
Chaetodon reticulatus
morsko
Chaetodon sedentarius
morsko
Chaetodon selene
morsko
Chaetodon semeion
morsko
Chaetodon speculum
morsko
Chaetodon triangulum
morsko
Chaetodon trifascialis
morsko
Chaetodon ulietensis
morsko
Chaetodon unimaculatus
morsko
Chaetodon unimaculatus
morsko
Chaetodon vagabundus
morsko
Chaetodon xanthocephalus
morsko
Chaetodon xanthurus
morsko
Chelmon rostratus
morsko
Forcipiger flavissimus
morsko
Heniochus acuminatus
morsko
Heniochus chrysostomus
morsko
Heniochus diphreutes
morsko
Heniochus singularius
morsko
Heniochus varius
morsko
Parachaetodon ocellatus
morsko
Cirrhitidae
Cirrhitichthys falco
morsko
Cirrhitichthys oxycephalus
morsko
Neocirrhitus armatus
morsko
Paracirrhites arcatus
morsko
Gobiidae
Amblyeleotris aurora
morsko
Amblyeleotris guttata
morsko
Amblyeleotris steinitzi
morsko
Amblyeleotris randalli
morsko
Amblygobius phalaena
morsko
Amblygobius stethophtalmus
morsko
Cryptocentrus cinctus
morsko
Cryptocentrus leptocephalus
morsko
Ctenogobiops tangaroai
morsko
Elacatinus evelynae
morsko
Elacatinus figaro
morsko
Elacatinus oceanops
morsko
Fusigobius inframaculatus
morsko
Gobiodion atrangulatus
morsko
Gobiodon citrinus
morsko
Gobiodon histrio
morsko
Gobiodon oculolineatus
morsko
Gobiodon okinawae
morsko
Gobiodon quinquestrigatus
morsko
Istigobius ornatus
morsko
Koumansetta rainfordi
morsko
Lotilia graciliosa
morsko
Parapocryptes serperaster
brakično/morsko
Signigobius biocellatus
morsko
Stonogobiops nematodes
morsko
Stonogobiops xanthorhinica
morsko
Valenciennea helsdingenii
morsko
Valenciennea longipinnis
morsko
Valenciennea puellaris
morsko
Valenciennea randalii
morsko
Valenciennea sexguttata
morsko
Valenciennea strigata
brakično/morsko
Valenciennea wardii
morsko
Grammatidae
Anampses chrysocephalus
morsko
Labridae
Anampses melanurus
morsko
Anampses meleagrides
morsko
Anampses neoguinaicus
morsko
Anampses twistii
morsko
Bodianus diana
morsko
Bodianus mesothorax
morsko
Bodianus sepiacaudus
morsko
Cheilinus oxycephalus
morsko
Cirrhilabrus adornatus
morsko
Cirrhilabrus cyanopleura
morsko
Cirrhilabrus filamentosus
morsko
Cirrhilabrus jordani
morsko
Cirrhilabrus katherinae
morsko
Cirrhilabrus lubbocki
morsko
Cirrhilabrus rhomboidalis
morsko
Cirrhilabrus rubrimarginatus
morsko
Cirrhilabrus rubripinnis
morsko
Cirrhilabrus rubrisquamis
morsko
Cirrhilabrus solorensis
morsko
Coris caudimacula
morsko
Gomphosus varius
morsko
Gramma loreto
morsko
Halichoeres chloropterus
morsko
Halichoeres chrysus
morsko
Halichoeres iridis
morsko
Halichoeres marginatus
morsko
Halichoeres melanurus
morsko
Halichoeres richmondi
morsko
Halichoeres trispilus
morsko
Labroides bicolor
morsko
Labroides dimidiatus
morsko
Macropharyngodon bipartitus
morsko
Macropharyngodon cyanoguttatus
morsko
Macropharyngodon meleagris
morsko
Macropharyngodon negrosensis
morsko
Macropharyngodon ornatus
morsko
Oxycheilinus bimaculatus
morsko
Paracheilinus carpenteri
morsko
Paracheilinus filamentosus
morsko
Paracheilinus lineopunctatus
morsko
Pseudocheilinus hexataenia
morsko
Pseudocheilinus ocellatus
morsko
Pseudojuloides cerasinus
morsko
Pseudojuloides severnsi
morsko
Pseudojuloides xanthomos
morsko
Thalassoma amblycephalum
morsko
Thalassoma genivittatum
morsko
Wetmorella nigropinnata
morsko
Microdesmidae
Nemateleotris decora
morsko
Nemateleotris magnifica
morsko
Ptereleotris evides
morsko
Ptereleotris heteroptera
morsko
Ptereleotris microlepis
morsko
Ptereleotris zebra
morsko
Opistognathidae
Opistognathus aurifrons
morsko
Plesiopidae
Apolemichthys trimaculatus
morsko
Pomacanthidae
Apolemichthys xanthopunctatus
morsko
Apolemichthys xanthurus
morsko
Calloplesiops altivelis
morsko
Centropyge aurantia
morsko
Centropyge aurantonotus
morsko
Centropyge bicolor
morsko
Centropyge colini
morsko
Centropyge eibli
morsko
Centropyge ferrugata
morsko
Centropyge fisheri
morsko
Centropyge flavipectoralis
morsko
Centropyge flavissima
morsko
Centropyge heraldi
morsko
Centropyge loriculus
morsko
Centropyge multicolor
morsko
Centropyge multispinis
morsko
Centropyge nox
morsko
Centropyge potteri
morsko
Centropyge tibicen
morsko
Centropyge vrolikii
morsko
Centropyge acanthops
morsko
Centropyge bispinosa
morsko
Chaetodontoplus melanosoma
morsko
Chaetodontoplus mesoleucus
morsko
Chaetodontoplus septentrionalis
morsko
Genicanthus bellus
morsko
Genicanthus lamarck
morsko
Genicanthus melanospilos
morsko
Genicanthus semifasciatus
morsko
Genicanthus watanabei
morsko
Paracentropyge multifasciata
morsko
Pomacanthus navarchus
morsko
Pygoplites diacanthus
morsko
Pomacentridae
Acanthochromis polyacanthus
morsko
Amphiprion akallopisos
morsko
Amphiprion akindynos
morsko
Amphiprion allardi
morsko
Amphiprion bicinctus
morsko
Amphiprion chrysogaster
morsko
Amphiprion clarkii
morsko
Amphiprion ephippium
morsko
Amphiprion frenatus
morsko
Amphiprion melanopus
morsko
Amphiprion ocellaris
morsko
Amphiprion percula
morsko
Amphiprion perideraion
morsko
Amphiprion polymnus
morsko
Amphiprion rubrocinctus
morsko
Amphiprion sandaracinos
morsko
Amphiprion sebae
morsko
Amphiprion polymnus
morsko
Chromis dimidiata
morsko
Chromis iomelas
morsko
Chromis margaritifer
morsko
Chromis opercularis
morsko
Chromis retrofasciata
morsko
Chromis viridis
morsko
Chrysiptera cyanea
morsko
Chrysiptera hemicyanea
morsko
Chrysiptera parasema
morsko
Chrysiptera talboti
morsko
Dascyllus  rimaculatus
morsko
Dascyllus carneus
morsko
Dascyllus melanurus
morsko
Dascyllus reticulatus
morsko
Pomacentrus alleni
morsko
Pomacentrus moluccensis
morsko
Premnas biaculeatus
morsko
Pseudochromidae
Manonichthys polynemus
morsko
Pictichromis diadema
morsko
Pictichromis paccagnellae
morsko
Pictichromis porphyreus
morsko
Pseudochromis aldabraensis
morsko
Pseudochromis bitaeniatus
morsko
Pseudochromis cyanotaenia
morsko
Pseudochromis flavivertex
morsko
Pseudochromis fridmani
morsko
Pseudochromis fuscus
morsko
Pseudoplesiops rosae
morsko
Sciaenidae
Equetus lanceolatus
morsko
Pareques acuminatus
morsko
Zanclidae
Zanclus cornutus
morsko
Pleuronectiformes
Cynoglossidae
Cynoglossus cynoglossus
brakično/morsko
Cynoglossus feldmanni
morsko
Cynoglossus semifasciatus
morsko
Scorpaeniformes
Scorpaenidae
Rhinopias frondosa
morsko
Taenianotus triacanthus
morsko
Serranidae
Diploprion bifasciatum
morsko
Liopropoma susumi
morsko
Luzonichthys waitei
morsko
Pseudanthias bimaculatus
morsko
Pseudanthias cooperi
morsko
Pseudanthias dispar
morsko
Pseudanthias lori
morsko
Pseudanthias parvirostris
morsko
Pseudanthias pleurotaenia
morsko
Pseudanthias pulcherrimus
morsko
Pseudanthias smithvanizi
morsko
Pseudanthias squamipinnis
morsko
Pseudanthias tuka
morsko
Tetrarogidae
Neovespicula depressifrons
brakično/morsko
Syngnathiformes
Syngnathidae
Corythoichthys flavofasciatus
morsko
Doryrhamphus janssi
morsko
Dunckerocampus dactyliophorus
morsko
Dunckerocampus multiannulatus
morsko
Hippichthys spicifer
brakično/morsko
Hippocampus reidi
morsko
Syngnathoides biaculeatus
morsko
Tetraodontiformes
Balistidae
Balistapus undulatus
morsko
Rhinecanthus aculeatus
morsko
Xanthichthys auromarginatus
morsko
Xanthichthys ringens
morsko
Monacanthidae
Acreichthys tomentosus
morsko
Oxymonacanthus halli
morsko
Oxymonacanthus longirostris
morsko
Ostraciidae
Ostracion meleagris
morsko
Tetraodontidae
Canthigaster jactator
morsko
Canthigaster solandri
morsko
Canthigaster valentini
morsko
CNIDARIA - ŽARNJACI
ANTHOZOA - KORALJI
RED
PORODICA
VRSTA - znanstveni naziv
NAPOMENA
Actiniaria
Actiniidae
Bunodactis mexicana Carlgren, 1951
Entacmaea quadricolor (Leuckart in Rüppell & Leuckart, 1828)
Macrodactyla doreensis (Quoy & Gaimard, 1833)
Actinodendridae
Actinodendron plumosum Haddon, 1898
Aiptasiidae
Bartholomea annulata (Le Sueur, 1817)
Phymanthidae
Epicystis crucifer (Le Sueur, 1817)
Stichodactylidae
Heteractis malu (Haddon & Shackleton, 1893)
Heteractis aurora (Quoy & Gaimard, 1833)
Heteractis crispa (Hemprich & Ehrenberg in Ehrenberg, 1834)
Heteractis magnifica (Quoy & Gaimard, 1833)
Radianthus malu (Haddon & Shackleton, 1893)
Radianthus ritteri (Kwietniewski, 1897)
Stichodactyla gigantea (Forsskål, 1775)
Stichodactyla haddoni (Saville-Kent, 1893)
Thalassianthidae
Cryptodendrum adhaesivum (Klunzinger, 1877)
Alcyonacea
Alcyoniidae
Cladiella arborea (Utinomi, 1954)
Cladiella arbusculoides Verseveldt & Benayahu, 1978
Cladiella aspera Tixier-Durivault, 1970
Cladiella australis (Macfadyen, 1936)
Cladiella bottai (Tixier-Durivault, 1943)
Cladiella brachyclados Ehrenberg, 1834
Cladiella ceylonica (Pratt, 1905)
Cladiella conifera (Tixier-Durivault, 1943)
Cladiella crassa (Tixier-Durivault, 1943)
Cladiella daphnae van Ofwegen & Benayahu, 1992
Cladiella densa Tixier-Durivault, 1970
Cladiella devaneyi Verseveldt, 1977
Cladiella digitulatum (Klunzinger, 1877)
Cladiella dollfusi (Tixier-Durivault, 1943)
Cladiella echinata (Tixier-Durivault, 1943)
Cladiella elegantissima (May, 1899)
Cladiella elongata (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella exigua (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella foliacea (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella germaini (Tixier-Durivault, 1942)
Cladiella globulifera (Klunzinger, 1877)
Cladiella globuliferoides (Thomson & Dean, 1931)
Cladiella gracilis (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella hicksoni (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella hirsuta Tixier-Durivault, 1970
Cladiella humesi Verseveldt, 1974
Cladiella irregularis (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella kashmani Benayahu & Schleyer, 1996
Cladiella klunzingeri Thomson & Simpson, 1909
Cladiella krempfi (Hickson, 1919)
Cladiella kukenthali (Tixier-Durivault, 1942)
Cladiella laciniosa (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella letourneuxi (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella lineata (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella madagascarensis (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella michelini (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella minuta (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella multiloba Tixier-Durivault, 1970
Cladiella pachyclados (Klunzinger, 1877)
Cladiella papillosa Tixier-Durivault, 1942
Cladiella pauciflora Ehrenberg, 1834
Cladiella prattae (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella pulchra (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella ramosa Tixier-Durivault, 1970
Cladiella rotundata Tixier-Durivault, 1970
Cladiella scabra Tixier-Durivault, 1970
Cladiella similis (Tixier-Durivault, 1944)
Cladiella sphaerophora (Ehrenberg, 1834)
Sarcophyton ehrenbergi (v. Marenzeller, 1886)
Sarcophyton glaucum (Quoy & Gaimard, 1833)
Sinularia brassica May, 1898
Sinularia dura (Pratt, 1903)
Sinularia flexibilis (Quoy & Gaimard, 1833)
Sinularia polydactyla (Eherenberg, 1834)
Briareidae
Briareum asbestinum (Pallas, 1766)
Clavulariidae
Clavularia viridis (Quoy & Gaimard, 1833)
Gorgoniidae
Rumphella aggregata (Nutting, 1910)
Nephtheidae
Dendronephthya divaricata Gray, 1862
Capnella imbricata (Quoy & Gaimard, 1833)
Discosoma dawydoffi Carlgren, 1943
Discosoma fungiforme (Verrill, 1869)
Discosoma neglecta (Duchassaing & Michelotti, 1860)
Discosoma nummiforme Rüppell & Leuckart, 1828
Lemnalia digitata (May, 1898)
Lemnalia rhabdota Bourne, 1900
Litophyton arboreum Forskål, 1775
Nephthea albida (Holm, 1894)
Tubiporidae
Tubipora musica Linnaeus, 1758
Viguieriotidae
Studeriotes longiramosa Kükenthal, 1910
Xeniidae
Anthelia glauca Lamarck, 1816
Xeniidae
Heteroxenia fuscescens (Ehrenberg, 1834)
Sympodium caeruleum Ehrenberg, 1834
Xenia crassa Schenk, 1896
Xenia crista Reinicke, 1997
Xenia dayi Tixier-Durivault, 1959
Xenia plicata Schenk, 1896
Xenia umbellata Lamarck, 1816
Xenia viridis Schenk, 1896
Corallimorpharia
Discosomidae
Amplexidiscus fenestrafer Dunn & Hamner, 1980
Metarhodactis boninensis Carlgren, 1943
Paradiscosoma neglecta (Duchassaing & Michelotti, 1860)
Rhodactis mussoides (Saville-Kent, 1893)
Rhodactis howesii Saville-Kent, 1893
Rhodactis inchoata Carlgren, 1943
Ricordeidae
Ricordea florida Duchassaing & Michelotti, 1860
Ricordea yuma (Carlgren, 1900)
Pennatulacea
Veretillidae
Cavernularia obesa Valenciennes in Milne Edwards & Haime, 1850
Scleractinia
Acroporidae
Acropora abrolhosensis Veron, 1985
Acropora desalwii Wallace, 1994
Acropora humilis (Dana, 1846)
Acropora prostrata (Dana, 1846)
Acropora abrolhosensis Veron, 1985
Acropora bifurcata Nemenzo, 1971
Acropora carduus (Dana, 1846)
Acropora desalwii Wallace, 1994
Acropora digitifera (Dana, 1846)
Acropora echinata (Dana, 1846)
Acropora florida (Dana, 1846)
Acropora formosa (Dana, 1846)
Acropora gemmifera (Brook, 1892)
Acropora gomezi Veron, 2000
Acropora granulosa (Milne Edwards, 1860)
Acropora horrida (Dana, 1846)
Acropora humilis (Dana, 1846)
Acropora loripes (Brook, 1892)
Acropora kimbeensis Wallace, 1999
Acropora lokani Wallace, 1994
Acropora millepora (Ehrenberg, 1834)
Acropora nobilis (Dana, 1846)
Acropora parilis (Quelch, 1886)
Acropora plana Nemenzo, 1967
Acropora prostrata (Dana, 1846)
Acropora robusta (Dana, 1846)
Acropora selago (Studer, 1878)
Acropora suharsonoi Wallace, 1994
Acropora tenuis (Dana, 1846)
Acropora tortuosa (Dana, 1846)
Alveopora japonica Eguchi, 1968
Alveopora spongiosa Dana, 1846
Montipora confusa Nemenzo, 1967
Montipora danae Milne Edwards & Haime, 1851
Montipora aequituberculata Bernard, 1897
Montipora capitata (Dana, 1846)
Montipora capricornis Veron, 1985
Montipora circumvallata (Ehrenberg, 1834)
Montipora confusa Nemenzo, 1967
Montipora danae Milne Edwards & Haime, 1851
Montipora digitata (Dana, 1846)
Montipora dilatata Studer, 1901
Montipora flabellata Studer, 1901
Montipora foliosa (Pallas, 1766)
Montipora monasteriata (Forskål, 1775)
Montipora nodosa (Dana, 1846)
Montipora patula Verrill, 1870
Montipora setosa Nemenzo, 1976
Montipora spongodes Bernard, 1897
Montipora spumosa (Lamarck, 1816)
Montipora undata Bernard, 1897
Agariciidae
Pavona cactus (Forskål, 1775)
Pavona explanulata (Lamarck, 1816)
Caryophylliidae
Plerogyra sinuosa (Dana, 1846)
Dendrophylliidae
Tubastraea aurea (Quoy & Gaimard, 1833)
Tubastraea coccinea Lesson, 1829
Tubastraea faulkneri Wells, 1982
Tubastraea micranthus (Ehrenberg, 1834)
Tubastraea tagusensis Wells, 1982
Tubastraea tenuilamellosa (Milne Edwards & Haime, 1848)
Turbinaria mesenterina (Lamarck, 1816)
Turbinaria peltata (Esper, 1794)
Turbinaria reniformis Bernard, 1896
Euphylliidae
Catalaphyllia jardinei (Saville-Kent, 1893)
Euphyllia divisa Veron & Pichon, 1980
Euphyllia fimbriata (Spengler, 1799)
Euphyllia glabrescens (Chamisso & Eysenhardt, 1821)
Euphyllia paraancora Veron, 1990
Euphyllia paradivisa Veron, 1990
Euphyllia paraglabrescens Veron, 1990
Euphyllia yaeyamaensis (Shirai, 1980)
Plerogyra simplex Rehberg, 1892
Physogyra lichtensteini (Milne Edwards & Haime, 1851)
Galaxea fascicularis (Linnaeus, 1767)
Faviidae
Montastrea cavernosa (Linnaeus, 1767)
Platygyra sinensis (Milne Edwards & Haime, 1849)
Plesiastrea devantieri Veron, 2000
Plesiastrea versipora (Lamarck, 1816)
Fungiidae
Cycloseris vaughani (Boschma, 1923)
Fungia actiniformis Quoy & Gaimard, 1833
Fungia adrianae Van Der Horst, 1921
Fungia colini (Veron, 2000)
Fungia concinna Verrill, 1864
Fungia corona Döderlein, 1901
Fungia costulata Ortmann, 1889
Fungia curvata Hoeksema, 1989
Fungia cyclolites Lamarck, 1815
Fungia distorta Michelin, 1842
Fungia echinata (Pallas, 1766)
Fungia elegans Verrill, 1870
Fungia fieldi Gardiner, 1909
Fungia fragilis (Alcock, 1893)
Fungia fralinae Nemenzo, 1955
Fungia fungites (Linnaeus, 1758)
Fungia granulosa Klunzinger, 1879
Fungia gravis Nemenzo, 1955
Fungia hexagonalis Milne Edwards & Haime, 1848
Fungia horrida Dana, 1846
Fungia klunzingeri Döderlein, 1901
Fungia madagascarensis Vaughan, 1906
Fungia moluccensis Horst, 1919
Fungia papillosa Verrill, 1866
Fungia paumotensis Stuchbury, 1833
Fungia puishani Veron & DeVantier, 2000
Fungia repanda Dana, 1846
Fungia samboangensis Vaughan, 1906
Fungia scabra Döderlein, 1901
Fungia scruposa Klunzinger, 1879
Fungia scutaria Lamarck, 1801
Fungia seychellensis Hoeksema, 1993
Fungia sibogae Van Der Horst, 1921
Fungia simplex (Gardiner, 1905)
Fungia sinensis (Milne Edwards & Haime, 1851)
Fungia somervillei Gardiner, 1909
Fungia spinifer Claereboudt & Hoeksema, 1987
Fungia taiwanensis Hoeksema & Dai, 1991
Fungia tenuis Dana, 1846
Fungia valida Verrill, 1864
Fungia vaughani Boschma, 1923
Herpolitha limax (Esper, 1797)
Herpolitha limax (Esper, 1797)
Polyphyllia talpina (Lamarck, 1801)
Lobophylliidae
Cynarina lacrymalis (Milne Edwards & Haime, 1848)
Echinophyllia aspera (Ellis & Solander, 1786)
Echinophyllia echinata (Saville-Kent, 1871)
Lobophyllia hemprichii (Ehrenberg, 1834)
Lobophytum altum Tixier-Durivault, 1956
Lobophytum batarum Moser, 1919
Lobophytum crassum von Marenzeller, 1886
Lobophytum cristatum Tixier-Durivault, 1970
Lobophytum densum Tixier-Durivault, 1970
Lobophytum pauciflorum (Ehrenberg, 1834)
Symphyllia wilsoni Veron, 1985
Oxypora lacera (Verrill, 1864)
Merulinidae
Caulastraea curvata Wijsman-Best, 1972
Caulastraea echinulata (Milne Edwards & Haime, 1849)
Caulastraea furcata Dana, 1846
Caulastraea curvata Wijsman-Best, 1972
Favites pentagona (Esper, 1795)
Cyphastrea ocellina (Dana, 1846)
Goniastrea aspera Verrill, 1866
Hydnophora bonsai Veron, 1990
Hydnophora exesa (Pallas, 1766)
Hydnophora grandis Gardiner, 1904
Hydnophora microconos (Lamarck, 1816)
Hydnophora rigida (Dana, 1846)
Mycedium elephantotus (Pallas, 1766
Merulina ampliata (Ellis & Solander, 1786)
Platygyra daedalea (Ellis & Solander, 1786)
Trachyphyllia geoffroyi (Audouin, 1826)
Mussidae
Acanthophyllia deshayesiana (Michelin, 1850)
Favia amicorum (Milne Edwards & Haime, 1849)
Favia denticulata (Ellis & Solander, 1786)
Favia favus (Forskål, 1775)
Favia fragum (Esper, 1795)
Favia gravida Verrill, 1868
Favia helianthoides Wells, 1954
Favia lacuna Veron, Turak & DeVantier, 2000
Favia laxa (Klunzinger, 1879)
Favia leptophylla Verrill, 1868
Favia lizardensis Veron, Pichon & Wijsman-Best, 1977
Favia maritima Nemezo, 1971
Favia marshae Veron, 2000
Favia matthaii Vaughan, 1918
Favia maxima Veron, Pichon & Wijsman-Best, 1977
Favia pallida (Dana, 1846)
Favia rosaria Veron, 2000
Favia rotumana (Gardiner, 1899)
Favia rotundata (Veron, Pichon & Wijsman Best, 1977)
Favia speciosa (Dana, 1846)
Favia stelligera (Dana, 1846)
Favia truncatus Veron, 2000
Favia veroni Moll & Best, 1984
Favia vietnamensis Veron, 2000
Favia wisseli Scheer & Pillai, 1983
Scolymia australis (Milne Edwards & Haime, 1848)
Pocilloporidae
Pocillopora danae Verrill, 1864
Pocillopora damicornis (Linnaeus, 1758)
Pocillopora danae Verrill, 1864
Pocillopora verrucosa (Ellis & Solander, 1786)
Seriatopora caliendrum Ehrenberg, 1834
Seriatopora hystrix Dana, 1846
Stylophora pistillata Esper, 1797
Stylophora subseriata (Ehrenberg, 1834)
Poritidae
Goniopora albiconus Veron, 2000
Goniopora burgosi Nemenzo, 1955
Goniopora cellulosa Veron, 1990
Goniopora ceylon Barnard
Goniopora ciliatus Veron, 2000
Goniopora columna Dana, 1846
Goniopora djiboutiensis Vaughan, 1907
Goniopora eclipsensis Veron & Pichon, 1982
Goniopora fruticosa Saville-Kent, 1891
Goniopora gracilis (Milne Edwards & Haime, 1849)
Goniopora klunzingeri von Marenzeller, 1907
Goniopora lobata Milne Edwards, 1860
Goniopora mauritiensis Bernard, 1908
Goniopora minor Crossland, 1952
Goniopora norfolkensis Veron & Pichon, 1982
Goniopora palmensis Veron & Pichon, 1982
Goniopora pandoraensis Veron & Pichon, 1982
Goniopora parvistella Ortmann, 1888
Goniopora pearsoni Veron, 2000
Goniopora pendulus Veron, 1985
Goniopora planulata (Ehrenberg, 1834)
Goniopora polyformis Zou, 1980
Goniopora reptans Bernard, 1908
Goniopora savignyi (Dana, 1846)
Goniopora somaliensis Vaughan, 1907
Goniopora stokesi Milne Edwards & Haime, 1851
Goniopora stutchburyi Wells, 1955
Goniopora sultani Veron, DeVantier & Turak, 2000
Goniopora tenella (Quelch, 1886)
Goniopora tenuidens (Quelch, 1886)
Goniopora viridis (Quoy & Gaimard, 1833)
Porites cylindrica Dana, 1846
Spirularia
Cerianthidae
Cerianthus orientalis Verrill, 1866
Trachycladida
Trachycladidae
Trachycladus spinispirulifer (Carter, 1879)
Zoantharia
Epizoanthidae
Epizoanthus scotinus Wood, 1957
Parazoanthidae
Parazoanthus swiftii (Duchassaing de Fonbressin & Michelotti, 1860)
Sphenopidae
Palythoa caribaeorum (Duchassaing & Michelotti, 1860)
Protopalythoa grandis Verrill, 1900
Zoanthidae
Zoanthus gigantus Reimer & Tsukahara in Reimer, Ono, Iwama, Takishita, Tsukahara & Maruyama, 2006
Zoanthus pulchellus (Duchassaing & Michelotti, 1860)
Zoanthus sansibaricus Carlgren, 1900
Zoanthus sociatus (Ellis, 1768)
PLANTAE – BILJKE
SPERMATOPHYTA – SJEMENJAČE
RED
PORODICA
VRSTA – znanstveni naziv
NAPOMENA
Alismatales
Araceae
Aglaonema spp.
Alocasia × amazonica hort.
Alocasia wentii Engl. & K.Krause
Anthurium andraeanum Linden ex André
Anthurium clarinervium Matuda
Dieffenbachia spp.
Epipremnum spp.
Monstera deliciosa Liebm.
Philodendron scandens K.Koch & Sello
Spathiphyllum wallisii Regel
Syngonium podophyllum Schott
Zamioculcas zamiifolia (Lodd.) Engl.
Apiales
Araliaceae
Polyscias scutellaria (Burm.f.) Fosberg
Schefflera arboricola (Hayata) Merr.
Schefflera elegantissima (Veitch ex Mast.) Lowry & Frodin
Aquifoliales
Aquifoliaceae
Ilex crenata Thunb.
Arecales
Arecaceae
Caryota mitis Lour.
Chamaedorea elegans C. Martius
Howea forsteriana Becc.
Livistona rotundifolia Mart.
Mascarena verschaffeltii (H.Wendl.) L.H.Bailey
Asparagales
Amaryllidaceae
Agapanthus africanus (L.) Hoffmanns.
Amaryllis spp.
Clivia miniata (Lindl.) Bosse
Hippeastrum spp.
Asparagaceae
Aspidistra elatior Blume
Beaucarnea recurvata Lem.
Chlorophytum comosum (Thunb.) Jacques
Cordyline spp.
Dracaena spp.
Hyacinthus orientalis L.
Ornithogalum dubium Houtt.
Sansevieria cylindrica Bojer
Sansevieria trifasciata Prain
Sansevieria zeylanica (L.) Willd.
Yucca gigantea Lem.
Iridaceae
Iris spp.
Orchidaceae
Cambria spp.
Cattleya spp.
Cymbidium spp.
Dendrobium spp.
Miltonia spectabilis Lindl.
Oncidium spp.
Paphiopedilum sanderianum (Rchb.f.) Stein
Phalaenopsis spp.
x Vuylstekeara hort.
Xanthorrhoeaceae
Aloe arborescens Mill.
Aloe aristata Haw.
Aloe perfoliata L.
Aloe peglerae Schönland
Aloe reitzii Reynolds
Aloe squarrosa Baker ex Balf.f.
Aloe vera (L.) Burm.f.
Astroloba spp.
Haworthia spp.
Asterales
Goodeniaceae
Scaevola aemula R.Br.
Asteraceae
Ajania pacifica (Nakai) K.Bremer & Humphries
Calendula officinalis L.
Callistephus chinensis (L.) Nees
Coreopsis verticillata L.
Dahlia spp.
Gerbera spp.
Helianthus annuus L.
Osteospermum fruticosum (L.) Norl.
Senecio archeri (Compton) H. Jacobsen
Senecio haworthii Sch.Bip.
Senecio herreianus Dinter
Senecio macroglossus DC.
Senecio rowleyanus H.Jacobsen
Buxales
Buxaceae
Buxus sempervirens L.
Caryophyllales
Aizoaceae
Frithia pulchra N.E.Br.
Amaranthaceae
Celosia argentea L.
Cactaceae
Austrocylindropuntia vestita (Salm-Dyck) Backeb.
Aztekium spp.
Blossfeldia liliputana Werderm.
Cephalocereus senilis (Haw.) Pfeiff.
Cereus forbesii C.F.Först.
Cereus repandus (L.) Mill.
Cleistocactus spp.
Echinocactus spp.
Espostoa spp.
Espostoopsis dybowskii (Rol.-Goss.) Buxb.
Ferocactus spp.
Grusonia pulchella (Engelm.) H.Rob.
Gymnocalycium spp.
Haageocereus versicolor (Werderm. & Backeb.) Backeb.
Hatiora gaertneri (Regel) Barthlott
Isolatocereus dumortieri (Scheidw.) Backeb.
Mammillaria spp.
Mammilloydia candida (Scheidw.) Buxb.
Neoraimondia herzogiana (Backeb.) Buxb.
Oreocereus celsianus (Lem. ex Salm-Dyck) Riccob.
Pachycereus pringlei Britton & Rose
Parodia leninghausii (F.Haage) F.H.Brandt
Parodia magnifica (Ritter) Brandt
Parodia mammulosa (Lemaire) Taylor
Parodia schumanniana (Nicolai) F.H. Brandt
Parodia scopa (Spreng.) N.P. Taylor
Parodia warasii (F. Ritter) F.H. Brandt
Pilosocereus azureus F.Ritter
Pilosocereus chrysostele (Vaupel) Byles & G.D.Rowley
Pilosocereus leucocephalus (Poselger) Byles & G.D. Rowley
Pilosocereus pachycladus F.Ritter
Polaskia chichipe (Rol.-Goss.) Backeb.
Rebutia fiebrigii (Gürke) Britton & Rose
Rhipsalis baccifera (J.S.Muell.) Stearn
Schlumbergera truncata (Haw.) Moran
Schlumbergera x buckleyi (T.Moore) Tjaden
Schlumbergera x eprica Süpplie
Schlumbergera x exotica Barthlott & Rauh
Schlumbergera x reginae McMillan
Stenocactus multicostatus (Hildm.) A. Berger ex A.W. Hill
Weberbauerocereus rauhii Backeb.
Caryophyllaceae
Dianthus caryophyllus L.
Droseraceae
Dionaea muscipula J.Ellis
Nepenthaceae
Nepenthes spp.
Nyctaginaceae
Bougainvillea glabra Choisy
Bougainvillea spectabilis Willd.
Plumbaginaceae
Limonium sinuatum (L.) Mill.
Portulacaceae
Lewisia cotyledon (S.Watson) B.L.Rob.
Cornales
Hydrangeaceae
Hydrangea macrophylla (Thunb.) Ser.
Deutzia gracilis Siebold & Zucc.
Cucurbitales
Begoniaceae
Begonia spp.
Cycadales
Cycadaceae
Cycas spp.
Dioscoreales
Dioscoreaceae
Tacca chantrieri André
Ericales
Ericaceae
Erica gracilis J.C.Wendl.
Rhododendron simsii Planch.
Primulaceae
Cyclamen persicum Mill.
Primula obconica Hance
Sarraceniaceae
Sarracenia flava L.
Theaceae
Camellia japonica L.
Garryales
Garryaceae
Aucuba japonica Thunb.
Gentianales
Apocynaceae
Catharanthus roseus (L.) G.Don
Hoya carnosa (L.f.) R.Br.
Hoya kerrii Craib
Hoya lanceolata Wall. ex D.Don subsp. bella (Hook.) D.H.Kent
Mandevilla spp.
Pachypodium lamerei Drake
Stephanotis floribunda Brongn.
Gentianaceae
Eustoma grandiflorum (Raf.) Shinners
Rubiaceae
Coffea arabica L.
Gardenia jasminoides J.Ellis
Nertera granadensis Druce
Geraniales
Geraniaceae
Pelargonium peltatum (L.) Ľ Hér.
Pelargonium zonale (L.) Aiton
Lamiales
Acanthaceae
Aphelandra squarrosa Nees
Crossandra infundibuliformis (L.) Nees
Fittonia albivenis (Lindl. ex Veitch) Brummitt
Hypoestes phyllostachya Baker
Bignoniaceae
Campsis radicans (L.) Seem.
Radermachera sinica Hemsl.
Calceolariaceae
Calceolaria spp.
Gesneriaceae
Aeschynanthus spp.
Saintpaulia ionantha H.Wendl.
Sinningia speciosa Baill.
Streptocarpus saxorum Engl.
Oleaceae
Jasminum polyanthum Franch.
Syringa vulgaris L.
Plantaginaceae
Nemesia spp.
Scrophulariaceae
Antirrhinum majus L.
Chaenostoma cordatum (Thunb.) Benth.
Verbenaceae
Clerodendrum bungei Steud.
Liliales
Colchicaceae
Gloriosa spp.
Liliaceae
Lilium spp.
Magnoliales
Magnoliaceae
Magnolia spp.
Malpighiales
Euphorbiaceae
Codiaeum variegatum (L.) Rumph. ex A.Juss.
Euphorbia lactea Haw.
Euphorbia pulcherrima Willd. ex Klotzsch
Malvales
Malvaceae
Hibiscus rosa-sinensis L.
Pachira aquatica Aubl.
Myrtales
Melastomataceae
Medinilla magnifica Lindl.
Myrtaceae
Callistemon citrinus (Curtis) Skeels
Onagraceae
Fuchsia hybrida hort. ex Siebert & Voss
Pinales
Araucariaceae
Araucaria heterophylla (Salisb.) Franco
Cupressaceae
Chamaecyparis spp.
Cupressus x leylandii A.B.Jacks. & Dallim.
Juniperus chinensis L.
Juniperus squamata Buch.-Ham. ex D.Don
Thuja occidentalis L.
Pinaceae
Cedrus spp.
Piperales
Piperaceae
Peperomia caperata Yunck.
Peperomia obtusifolia (L.) A.Dietr.
Peperomia verticillata Sessé & Moc.
Poales
Bromeliaceae
Aechmea fasciata (Lindl.) Baker
Ananas comosus (L.) Merr.
Bromelia spp.
Cryptanthus spp.
Guzmania spp.
Neoregelia carolinae (Beer) L.B.Sm.
Tillandsia cyanea Linden ex K.Koch
Vriesea splendens (Brongn.) Lem.
Eriocaulaceae
Syngonanthus chrysanthus Ruhland
Cyperaceae
Carex brunnea Thunb
Poaceae
Festuca glauca Vill.
Ranunculales
Ranunculaceae
Clematis montana Buch.-Ham. ex DC.
Rosales
Moraceae
Ficus spp.
Rosaceae
Rosa chinensis Jacq.
Spiraea x bumalda Burv.
Sapindales
Aceraceae
Acer palmatum Thunb.
Rutaceae
Murraya paniculata (L.) Jack
Skimmia japonica Thunb.
Saxifragales
Crassulaceae
Crassula arborescens (Mill.) Willd.
Crassula ericoides Haw.
Crassula ovata (Mill.) Druce
Crassula pellucida L.
Crassula perforata Thunb.
Crassula rupestris L.f.
Echeveria spp.
Kalanchoe blossfeldiana Poelln.
Sedum morganianum E. Walther
Sedum sieboldii hort. ex G.Don
Sinocrassula yunnanensis A.Berger
Zingiberales
Cannaceae
Canna indica L.
Marantaceae
Calathea spp.
Ctenanthe spp.
Maranta leuconeura E.Morren
Stromanthe sanguinea Sond.
Musaceae
Musa cavendishii Lambert ex Paxton
Strelitziaceae
Strelitzia reginae Banks
Zingiberaceae
Curcuma alismatifolia Gagnep.
PTERIDOPHYTA – PAPRATNJAČE
Polypodiales
Adiantaceae
Adiantum raddianum C. Presl
Aspleniaceae
Asplenium antiquum Makino
Asplenium nidus L.
Lomariopsidaceae
Nephrolepis exaltata (L.) Schott
Polypodiaceae
Microsorum diversifolium (Willd.) Copel.
Platycerium bifurcatum (Cav.) C.Chr.
Pteridaceae
Pellaea rotundifolia (Forst.) Hook.
Selaginellales
Selaginellaceae
Selaginella martensii Spring
Komentirate u ime: Ministarstvo zaštite okoliša i energetike